ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیش از دوسوم کابینه دولت ازشهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بازدید کردند

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی کشمیری پیش از ظهر پنجشنبه، در آئین افتتاحیه دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و همچنین مراسم بیستمین سالگرد تاسیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با اشاره به اینکه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان طی ۲۰ سال گذشته فراز و نشیب های زیادی را طی کرده است، اظهار داشت: طرح این شرکت سال ۷۲ ارائه و در سال ۷۴ زمین های دانشگاه صنعتی برای این طرح تایید و در نهایت در سال ۷۵ شورای فرهنگ انقلاب عمومی اساسنامه این شهرک را تصویب کرد.

وی با اشاره به اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در سال ۷۷ به وزارت علوم و تحقیقات و فناوری پیوست، افزود: از این رو به دنبال راه اندازی این شهرک در زمین های دانشگاه صنعتی اصفهان فرهنگ مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور جاری شد.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به شکل گیری سیستم سازی فرآیند های اساسی شهرک در قالب حمایت از موسسات و حمایت های مالی در سال ۸۰ اشاره کرد و گفت: در همین سال به دنبال بازدید رهبر معظم انقلاب از توانمندی های پژوهشی استان اصفهان و همچنین بازدید از غرفه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان هیاتی را برای بررسی بیشتر شهرک از سوی ایشان به اصفهان اعزام شد.

وی با اشاره به اینکه اولین مرکز رشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در حوزه ICT در سال ۸۰ راه اندازی شده است، افزود: همچنین در سال ۸۳ شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان به عرصه بین المللی پیوست و حمایت بانک جهانی در پروژه INFODEV را دریافت کرد.

کشمیری ادامه داد: در سال ۸۴ نیز به دلیل علاقه مدیریت استان به حوزه علم و فناوری، ایده کریدور علم و فناوری به تصویب هیات وزیران رسید و در دوره اول دولت نهم حمایت های ویژه ای از شهرک صورت گرفت که این امر باعث شده است طی چند سال گذشته در خصوص واگذاری زمین به شرکت های دانش بنیان با مشکلی مواجه نباشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در سال ۸۵ اولین کنفرانس آسیایی پارک های علمی و فناوری را میزبانی کرده است، ابراز داشت: همچنین در سال ۸۹  با تاسیس مرکز منطقه ای توسعه مراکز رشد و پارک های علم و فناوری تحت نظر یونسکو موافقت شد.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به تمدید قرارداد توافق نامه یونسکو و مرکز منطقه ای توسعه پارک های علم و فناوری و مراکز رشد (آیریس) با حضور دکتر لاروش نماینده دفتر منطقه ای یونسکو اشاره داشت و افزود: این توافقنامه برای پنج سال آینده تمدید خواهد شد.

وی ارتقای تصویر بیرونی و گسترش فعالیت های شهرک علمی تحقیقاتی در سطح ملی و بین المللی را از جمله اقدامات صورت گرفته در سال ۹۳ و ۹۴ اعلام کرد و گفت: در این راستا باید گفت که بیش از دو سوم کابینه دولت طی این دو سال از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بازدید داشتند.

کشمیری با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در دستور کار است، ادامه داد: آغاز عملیات ساخت برج فناوری در ۲۲ هزار متر مربع و استقرار ۱۵۰ واحد برنامه ریزی در شهرک نیز از دیگر برنامه های اجرا شده در شهرک بوده است.

وی به امضای قرار داد جدید بین شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و دانشگاه صنعتی امیر کبیر اشاره کرد و گفت: این قرار داد امشب با حضور وزیر علوم به امضا می رسد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X