ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۲۰ هزار مترمربع از اراضی تغییر کاربری یافته هریس آزادسازی شد

فیروز طلوع‌حیات در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: قلع‌وقمع پنج مورد تغییر کاربری‌های غیرمجاز بخش خواجه به مساحت سطح اشغال (دیوار و ساختمان) یک هزار مترمربع و آزادسازی اراضی باغی و کشاورزی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع در بخش خواجه، از اراضی کشاورزی و باغی روستای گمند با اجرای احکام صادره از مراجع قضایی مبنی بر قلع‌وقمع تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی انجام شد.

وی ادامه داد: در خصوص حفاظت و صیانت از اراضی کشاورزی این مدیریت جهت تحقق اهداف مذکور، پرونده‌های تغییر کاربری‌های غیرمجاز را پس از تشکیل و تکمیل به دادگستری این شهرستان ارسال و پس از دستور قضایی مبنی بر اعمال ماده سه و تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی با حضور نمایندگان مدیریت جهاد کشاورزی، نماینده دادستانی و نیروهای ویژه انتظامی موارد مذکور طبق احکام قضایی تخریب می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هریس با تأکید بر اینکه هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوز از جهاد کشاورزی جرم بوده و طبق قانون با تغییر کاربری‌های غیرمجاز اراضی زراعی و باغی برخورد خواهد شد، گفت: پیشگیری با آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی و جلوگیری به‌موقع از ساخت‌وساز غیرمجاز یکی از اولویت‌های جهاد کشاورزی است.

طلوع‌حیات از عموم مردم خواست در راستای حفاظت و صیانت از اراضی کشاورزی با مدیریت جهاد کشاورزی همکاری و بدون اخذ مجوز از هرگونه تغییر کاربری خودداری کرده و در صورت مشاهده مراتب را به جهاد کشاورزی و یا به سامانه ۱۳۱ اعلام کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X