ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ادارات شهرستان محلات موظف به تعامل با رسانه‌ها هستند

به گزارش خبرنگار مهر، سید احمد سجادی ظهر پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه شهرستان محلات که پیرامون مشکلات اخیر خبرنگاران در زمینه اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: اطلاع رسانی صحیح و به موقع در ایجاد آرامش در جامعه موثر است و می تواند از بسیاری از مشکلات جلوگیری کند ولی مدیران دستگاه ها در این زمینه ضعف دارند و به حوزه اطلاع رسانی توجه کافی ندارند.

وی با بیان اینکه یکی از نقاط ضعف در حوزه اطلاع رسانی، حرفه ای نبودن روابط عمومی ادارات و کمبود نیروی آموزش دیده در این بخش است، افزود: به دلیل کمبود نیرو در ادارات، اکثر مسئولین روابط عمومی دستگاه ها، در کنار سایر وظایف محوله به وظیفه روابط عمومی آن نهاد نیز اشتغال دارند که این مساله سبب شده تا به خوبی از عهده این کار بر نیایند.

فرماندار محلات تشکیل جلسات منظم روابط عمومی ادارات را برای رفع مشکل اطلاع رسانی و همکاری بیشتر با خبرنگاران موثر دانست و خاطر نشان کرد: در اولین اقدام در هر ۴۵ روز، جلسه روابط عمومی ادارات را با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برقرار خواهیم کرد تا با دعوت از کارشناس مطلع در حوزه اطلاع رسانی، اهمیت این موضوع برای ایشان تبیین شود.

سجادی تشکیل کلاس های آموزشی برای روابط عمومی ادارات را به منظور اقدام موثر در زمینه اطلاع رسانی مفید دانست و از برگزاری سه جلسه آموزشی تا پایان سال جاری در این زمینه خبر داد.

وی تصریح کرد: به محدودیت ادارات در زمینه اطلاع رسانی اقدامات و ارائه اطلاعات به رسانه ها اعتقادی ندارم و به جز تعداد معدودی از ادارات که به دلیل مسایل امنیتی در زمینه اطلاع رسانی محدودیت دارند، سایر ادارات باید در حوزه اطلاع رسانی اقدامات، جلسات مهم و رفت و آمد مدیران در سطح شهرستان با اصحاب رسانه همکاری لازم را داشته باشند.

فرماندار محلات تاکید کرد: اطلاع رسانی و مستند کردن اخبار و اطلاعات به نفع شهرستان است و پیگیری وعده های داده شده توسط مدیران را آسان می کند.

سجادی با بیان این موضوع که هیچ محدودیتی برای حضور خبرنگاران در جلسات فرمانداری وجود ندارد و همکاری لازم از طرف فرمانداری شهرستان با اصحاب رسانه صورت خواهد پذیرفت، افزود: خبرنگاران باید نسبت به انتشار اخبار امید بخش و منفعت بار اقدام کنند و از درج اخباری که در جامعه القای ناامیدی می کند، بپرهیزند.

وی همچنین نسبت به هماهنگی سهولت رفت و آمد خبرنگاران در خصوص اخبار پوششی نقاط دوردست و روستاهای شهرستان توسط دستگاه مربوطه قول مساعد داد.

گفتنی است خبرنگاران شهرستان محلات هفته گذشته طی نامه ای به فرماندار محلات به عدم همکاری مدیران و روابط عمومی ادارات این شهرستان در اطلاع رسانی اقدامات و رویدادها اعتراض کرده و طی این نامه بیان کرده بودند که تا زمان برطرف نشدن مشکل، از انتشار اخبار ادارات این شهرستان خودداری می کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده