ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توافق ایران و ترکیه برای توسعه گردشگری ترکیبی و افزایش خطوط پروازی میان دو کشور

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمود واعظی روز پنجشنبه پس از دیدار با ماهیر اونال وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در جمع خبرنگاران، افزود: ایران و ترکیه در سال های اخیر سندهای همکاری متعددی را برای گسترش همکاری فرهنگی و گردشگری امضا کرده اند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تهران و آنکارا با افراط گرایی و اندیشه های تکفیری و تروریسم مخالف هستد، اضافه کرد: ایران و ترکیه دو کشور بزرگ جهان اسلام به شمار می روند که می توانند چهره واقعی اسلام را به جهانیان نشان دهند.
واعظی با بیان اینکه برقراری صلح و ثبات در منطقه می تواند به توسعه گردشگری منجر شود، گفت: شورای راهبری مشترک ایران و ترکیه که با حضور رییسان جمهوری دو کشور در آنکارا برگزار شد، نتایج مثبتی به همراه داشته است.
وی به جلسه امروز خود با مقام ترک اشاره کرد و افزود: دو کشور توافق کرده اند مناسبات فرهنگی در همه زمینه ها از جمله بخش گردشگری توسعه یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: تهران و آنکارا خواستار حمایت از بخش خصوصی هستند تا بستر توسعه مناسبات فرهنگی و گردشگری را فراهم کنند.
وی با ابراز امیدواری نسبت به این که با شرایطی که برقرار می شود، روابط فرهنگی و گردشگری دو کشور افزایش قابل توجهی یابد، افزود: توسعه مراودات گردشگری می تواند، زمینه را برای توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور فراهم کند.
به گزارش ایرنا، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه امروز در دیدار با واعظی اعلام کرد، برنامه ای جدی را آغاز کرده ایم تا بتوانیم گردشگری فرهنگی، تاریخی و طبیعی را نسبت به گردشگری ساحلی بیشتر گسترش دهیم.
وی با بیان اینکه در کشورهای غربی با اسلام هراسی مواجه هستیم، اضافه کرد: اشتراکات فراوانی میان ایران و ترکیه در بخش های مختلف وجود دارد که می تواند زمینه گسترش گردشگری میان دو کشور را فراهم کند.
وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در ادامه به لزوم حمایت از بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی ترکیه ساخت پروژه های هتل سازی را در ایران دنبال می کند.
اونال همچنین از برقراری خط پروازی قونیه به تهران خبر داد و گفت: زیرساخت های توسعه صنعت گردشگری باید فراهم شود و بر این اساس باید تعداد پروازهای تعرفه ای و غیر تعرفه ای میان دو کشور افزایش یابد.
وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه با بیان اینکه توسعه گردشگری نیاز به برقرار امنیت و ثبات دارد، گفت: دو کشور ایران و ترکیه قادر هستند صلح و ثبات را در منطقه ایجاد کنند.
اقتصام**2022**1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده