ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دامداران استان اصفهان، اجرای قوانین حمایتی دولت را خواستار شدند

به گزارش ایرنا، این عده روز پنجشنبه با حمل پارچه نوشته هایی از مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستند در راستای وظیفه نظارتی خود مبنی بر اجرای قوانین حمایتی به مشکلات دامداران رسیدگی کنند.
در این پارچه نوشته ها از نمایندگان مجلس برای نجات دامپروری از نابودی در اجرای قوانین حمایتی استمداد شده است.
همچنین خرید شیر و گوشت دامداران براساس نرخ مصوب و هشدار در باره پیامد ضربه به تولید به مثابه ضربه به استقلال، از دیگر شعارهای حک شده بر روی پارچه نوشته ها بود.
دامداران همچنین ممنوعیت واردات فراورده های لبنی و دامی را از دیگر خواسته های خود اعلام کردند.
حضور این دامداران در این محل که بیش از دو ساعت طول کشید، با سخنان حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر پیگیری خواسته های دامداران و قرائت قطعنامه آنها پایان یافت .
در این قطعنامه، ضرورت خرید تضمینی فراورده های دامی و اجرای قوانین حمایتی از بخش کشاورزی، گُسیل نماینده دولت برای رسیدگی به مشکل دامداران اصفهان، مورد تاکید قرار گرفته است .
اجرای مواد 19 - 11 و 20 قانون نظام جامع دامپروری، ماده 33 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و اجرای ماده واحده قانون خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی مصوب سال 1368 و متمم های آن از دیگر نکات مورد تاکید در این قطعنامه بود .
یکشنبه گذشته نیز جمعی از دامداران اصفهان با حضور در مقابل جهاد کشاورزی استان اصفهان، اجرای قوانین حمایتی دولت و خرید شیر به قیمت مصوب از سوی کارخانه های شیر را خواستار شدند.
برخی از این دامداران در گفتگو با ایرنا تصریح کردند: اگر شیر به قیمت مصوب یکهزار و 440 تومان از آنها خریداری شود حداقل از ضرر و زیان دامداران جلوگیری خواهد شد .
آنان افزودند: با این حال کارخانه ها، مواد لبنی شیر را به قیمت 800 تا 900 تومان از ما می خرند که این رقم با هزینه تولید شیر و خوراک دام به زیان ما تمام می شود لذا بسیاری از دامداران تصمیم دارند عرصه تولید را رها کنند.
استان اصفهان چهار هزار و 152 واحد دامداری صنعتی و 13 هزار و 624 واحد دامداری نیمه صنعتی دارد.
در استان اصفهان دو میلیون و 900راس گوسفند و بز(بجز دام عشایر) و 525 هزار راس گاو و گوساله و بالغ بر 10 هزار نفر شتر وجود دارد که از نظر واحد دامی معادل 6.8(شش و هشت دهم) میلیون واحد دامی(دام سبک و سنگین) است.
سالیانه بالغ بر یک میلیون و 55 هزار تُن شیر در استان اصفهان تولید می شود.
2093 / 6027/1339

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X