ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اجرای طرح ملی بنا از برنامه های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان است

محمد پوستین دوز، روز پنجشنبه در جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر شهرستان بیرجند افزود: طرح یادشده شامل جمع آوری همه پرونده ها از کارگزاری های این صندوق، ساماندهی سوابق بیمه ای ،الکترونیکی شدن پرونده ها و صدور کارنامه سوابق بیمه است.
وی اظهار کرد: این صندوق در سراسر کشور با 300 نفر نیروی انسانی فعالیت می کند، فعالیت در این بخش نوعی کار جهادی است.
وی یادآور شد: تعامل و همکاری با همه دستگاه های اجرایی از مهم ترین برنامه های ماست، مسئولان خراسان جنوبی هم با صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان همکاری کنند.
وی ادامه داد: در رابطه با مقوله بیمه اجتماعی، طبق اصل 29 قانون اساسی، تامین اجتماعی حق همگانی هست، دولت موظف است از طریق منابع عمومی آن را اجرا کند.
وی اضافه کرد: در سال جاری با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به بحث اقتصاد مقاومتی، فصلی جدید در برنامه های این صندوق، از طریق ساماندهی، نظارت و رتبه بندی بر کارگزاری ها رقم می خورد.
هم اکنون 6 میلیو ن و300 هزار خانوار عشایری و روستایی و بیش از سه هزار کارگزار بیمه ای زیر پوشش این صندوق هستند .
همچنین مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی گفت: از زمان تاسیس این صندوق در سال 1389تاکنون بیش از 31 هزار خانوار استان از مزایای بیمه برخوردار شدند.
ابوالفضل فرج زاده افزود: از لحاظ درصد جذب افراد در صندوق مذکور شهرستان بشرویه با 80 درصد جمعیت مشمول، در ردیف نخست و بیرجند با 26 درصد جمعیت مشمول، در پایین ترین ردیف قرار دارد.
وی اظهار کرد: در حال حاضر 60 کارگزار در سطح استان کار بیمه روستاییان و عشایر را انجام می دهند.
وی اظهار کرد: یکی از مزایای بیمه روستاییان و عشایر، بیمه بازنشستگی است که بیمه شده با حداقل 65 سال سن و با 15 سال سابقه بیمه در زمان از کارافتادگی و تایید این موضوع توسط کمیسیون پرشکی می تواند از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر بهره مند شود.
خراسان جنوبی حدود 800 هزار نفر جمعیت دارد، 43 درصد آن ،ساکن روستاها هستند.
2047/7559/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده