ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ظریف: فرقه‌گرایی منطقه را تهدید می‌کند

مهر: محمدجواد ظریف در جریان سفر به تونس و پس از دیدار با نخست وزیر این کشور در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه متاسفانه خطر افراط، فرقه‌گرایی و تروریسم همه منطقه را تهدید می‌کند، گفت: در این دیدار، درباره این موضوع ها و همچنین همکاری‌های منطقه ای مذاکره و گفتگو کردیم.

وی با بیان اینکه در این زمینه بین ایران و تونس زمینه همکاری وجود دارد، اظهار داشت: ما از سیاست مستقل، منطقی و میانه‌روی تونس استقبال می‌کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: زمینه های همکاری دو کشور بسیار زیاد است و ما در حوزه همکاری‌های دوجانبه اقتصادی و فرهنگی، امکان همکاری بیشتری داریم.

ظریف افزود: با نخست وزیر تونس همچنین در زمینه گردشگری، همکاری های انرژی، محیط زیست، کشاورزی و شهرداری تبادل نظر کردیم.

 پرواز مستقیم ایران - تونس موجب افزایش مناسبات گردشگری می‌شود

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه تصریح کرد: ایجاد پرواز مستقیم و خطوط کشتیرانی بین ایران و تونس، می‌تواند به افزایش مناسبات گردشگری کمک کند.

وی با اشاره به توافق‌ای خوب آخرین اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک دو کشور افزود: جمهوری اسلامی ایران مصمم به اجرای این توافقات به ویژه در زمینه‌های همکاری های انرژی، بانکی، گردشگری و برق است.

ظریف با اشاره به توفیق ایران در رسیدن به توافق هسته ای گفت: این دستاورد، موفقیتی برای همه کشورهای منطقه و جهان است و این مذاکرات اثبات کرد که اساس حل مشکلات گفتگو و مذاکره است، نه فشار و تحریم.

وزیر امور خارجه تأکید کرد: جلوگیری از فرقه‌گرایی، افراط‌گرایی و خشونت باید محور همکاری جهان اسلام قرار بگیرد؛ زیرا افراط گرایی و تروریسم تهدید مشترک همه منطقه است.

الصید: تونس آماده افزایش تبادلات اقتصادی با ایران است

بر اساس این گزارش، نخست وزیر تونس نیز در این دیدار با تبریک موفقیت جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد مذاکرات هسته‌ای گفت: این حرکت، دستاورد بزرگ و مثبتی در تحولات سیاسی بین‌المللی است.

«الحبیب الصید» با ابراز خشنودی از توسعه فناوری‌های مختلف کشورمان افزود: مناسبات سیاسی و ممتاز ایران و تونس می‌تواند باز هم گسترش یابد به ویژه در زمینه‌هایی مانند گردشگری، صنعت، کشاورزی و محیط زیست می‌توانیم بیشتر همکاری کنیم.

نخست وزیر تونس گفت: تونس آماده افزایش تبادلات اقتصادی با ایران است.

[ منبع این خبر سایت شفاف-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شفاف-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده