ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تکذیب کتب الهی و نبوت توسط زکریا رازی! شایعه 0499

این عبارات از متفکری چون زکریای رازی نیست و او آثاری در اثبات خدا و برخی مبانی دینی دارد

متن و پاسخ شایعه

متن شایعه
هیچ یک از کتبی که آسمانی دانسته شده اند، معتبر نیستند.خدا بجای اینکه هرچند یکبار کتابی به زبان خاصی برای قوم معینی بفرستد میتوانست از راه اندیشه و ادراک آنان، به راه مورد نظر خویش هدایت بی آنکه گروهی از مردم را برای اینار مامور کشتن گروه دیگر کند.زکریای رازی / دانشمند ایرانی "

پاسخ شایعه
1. این عبارات از زکریای رازی نیست بلکه ادبیات خاص آن با الفاظ کافران امروزی مطابقت دارد! این سخنان آنقدر سست و ضعیف است که به متفکرانی مانند رازی قابل انتساب نیست!2. برخلاف تلاش عده ای در دورانهای مختلف در ملحد نشان دادن زکریای رازی، او سخت پایبند به توحید و معاد و... بوده و آثاری در دفاع از اصول دین دارد! http://yon.ir/Razi13. شهید مطهری نیز در جلد یک کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران، صفحه ۵3۵ و ۵3۶ با بررسی مستندات و شواهدی، ضمن تایید اسلام زکریای رازی، انتساب کفر به وی را نتیجه دشمنی مخالفانش می داند.http://yon.ir/khadamat24. دلایل بسیاری مانند انسجام آیات در عین نزول تدریجی، جامعیت، ذکر نکات علمی بی سابقه، فصاحت، بلاغت، اعجاز لفظی، نزول بر فرد امی و...، الهی بودن قرآن را اثبات می کنند.http://yon.ir/Quran65. "عقل" و "حس" انسان اگرچه زمینه قبول و اثبات خدا و نبوت هستند، اما از درک زندگی و رابطه دنیا و آخرت ناتوان اند. عقل به جزئیات دین راه ندارد و از سوی هوای نفس تهدید می شود. بدون انبیاء هر فرد بنا به تشخیص خود عمل می کرد.http://yon.ir/Besat26. همه پیامبران و کتب آسمانی، انسان را دعوت به تفکر و استفاده از قوه عقل می کنند! چنانکه یک ساعت تفکر از 70 سال عبادت برتر دانسته شده است.http://yon.ir/Tafakor27. همه انسان ها مورد تكریم الهی و دارای «حق حیات» هستند! کرامت و حرمت خون انسان چنان است که در آیه 32 سوره مائده آمده: هر كس فردی را جز به قصاص قتل یا به جزای فساد در روی زمین بكشد مانند این است كه همه مردم را كشته باشد!http://yon.ir/Terror2
حق جو و حق طلب باشیملینک مطلب جهت انتشار:http://shayeaat.ir/post/572

[ منبع این خبر سایت شایعات می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شایعات منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده