ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیم و امید در کاراته ایران

کاراته ایران پس از مدت ها کشمکش و تلاطم رو به سوی ساحل آرامش دارد. این رشته که طی چند سال اخیر دچار تغییرات مدیریتی پی در پی شده و از جایگاهی که شایسته اش است فاصله گرفته این روزها شاهد تحولی اساسی در امورات خود می باشد. حسین محمدی - بخش ورزشی تبیان
کاراته

تشکیل جلسات کمیته فنی کاراته و تصمیم گیری در خصوص مسایل مهم این رشته ورزشی باعث شده تا کاراته به جای تصمیم سازی های شخصی به سوی خرد جمعی گام بردارد.
 اتفاقی که پیش از این از سوی عده ای نشدنی قلمداد می شد. با رصد اخبار این روزهای کاراته در می یابیم که جمعی از قدیمی های این رشته با حضور در کمیته فنی در باره آینده برنامه ریزی می کنند. به عبارتی باید باور کرد که انجام امور کاراته به اهل آن سپرده شده که چنین اتفاقی را باید به فال نیک گرفت.
خوشبختانه ابعاد این خرد جمعی در بخش هایی مثل داوری نیز مدنظر قرار گرفته به طوری که با تصمیم شورای داوران فدراسیون كاراته، از این پس مسئولیت تصمیم گیری در تمام بخش های داوری بر عهده هیات رئیسه شورای داوران خواهد بود. از میان اعضای شورای داوران، 5 تا 7 نفر به عنوان هیات رئیسه این كمیته انتخاب و معرفی می شوند.  طبق تصمیمات جدید از این پس مسئولیت تصمیم گیری در خصوص تمام بخش های داوری بر عهده این هیات خواهد بود .
همچنین در نشست کمیته فنی نیز در خصوص تعیین سرمربی تیم ملی تصمیم گیری شد. پس از بحث و تبادل نظر اعضای جلسه با توجه به عملكرد مربیان در دوره های گذشته، به دلیل فرصت كم تا زمان برگزاری رقابتهای جهانی سرمربی تیم ملی بزرگسالان هر چه سریعتر مشخص و معرفی می شود. بدین ترتیب بر اساس معیارهای كمیته فنی، علیرضا سلیمانی، غلامرضا دباغیان و شهرام هروی  سه مربی شناخته شده كشورمان مدنظر قرار گرفتند تا از میان انها سرمربی تیم ملی انتخاب شود.
اعضای کمیته فنی پس از تعیین معیارهای لازم برای تصدی پست سرمربیگری تیم ملی و با توجه به شرایط اضطراری به این نتیجه رسیدند . اقدامی که می تواند الگویی برای آینده کاراته باشد تا از تصمیم گیری های فردی دور بماند.
کاراته علاوه بر این؛ اخبار خوشایند دیگری را پیرامون خود دارد. برنامه ریزی های سرپرست فدراسیون و توجه به قدیمی های این رشته که گاه حرکتی تبلیغاتی برای انتخابات تلقی می شد با عدم ثبت نام حسن طباطبایی رنگ و رویی دیگر یافت و مشخص شد او به روزهای بهتر کاراته می اندیشد. سرپرست فدراسیون که تلاش فراوان در راه آرامش امروز کاراته داشته و در این مسیر موفق هم بوده با عدم ثبت نام حسن نیت خود را نشان داد و فضا را برای برگزاری انتخاباتی خوب باز کرد.
سرپرست فدراسیون کاراته گفت: تلاش می کنم انتخابات فدراسیون در مهلت قانونی سرپرستی ام برگزار شود. سیدحسن طباطبایی با اشاره به نام نویسی 27 نامزد در انتخابات فدراسیون کاراته افزود: با توجه به تعداد زیاد نامزدها در نام نویسی اولیه برای انتخابات فدراسیون کاراته، فرایند تایید صلاحیت طولانی تر است. در حال پیگیری کارها هستیم تا هر چه زودتر انتخابات فدراسیون را برگزار کنیم. به عنوان سرپرست فدراسیون همه تلاشم را می کنم تا انتخابات به موقع و در مهلت قانونی سرپرستی ام برگزار شود.عمیقا به جوانگرایی اعتقاد دارم. در بخش مدیریت، اجرایی و فنی نیاز به پوست اندازی داریم. کاراته با این جمعیت و ظریفیت حق نتیجه گیری در مسابقات بزرگ را دارد. باید شرایطی را مهیا کنیم که وضعیت را بهتر کنیم. متاسفانه ما محدودیت فضای ورزشی داریم و سالن مناسب به تعداد کافی نیست و مکان های موجود هم در اختیار سایر رشته هاست . اما با قول مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در حال بررسی وضعیت یک سالن اختصاصی برای کاراته هستیم. اگرچه برای انتخابات فدراسیون اقدام نکردم اما انگیزه ام برای اخذ سالن مناسب این رشته همچنان  پابرجا است. هر چند قولی در این خصوص نداده ام اما برای رسیدن به این مهم همه تلاشم را به کار خواهم بست.
در کنار این؛ خطر بزرگی کاراته را تهدیدمی کند. در میان کاندیداهای موجود چند گروه خودنمایی می کنند. یک گروه افراد امتحان پس داده هستند. کسانی که سالها در کنار کاراته بوده اند و شرایط بد کاراته محصول عملکرد ضعیف آنهاست. کسانی که بازهم با وجود ناکارآمدی چشم به صندلی ریاست دارند. آنها با نفوذی که بر رای دهندگان دارند هم اکنون در خصوص تقسیم غنایم پس از پیروزی احتمالی مذاکره می کنند! با حضور آنها در فدراسیون بدون تردید بازهم بساط تصمیمات فردی و باندی آغاز می شود و روز از نو و روزی از نو...
گروهی نیز به طور مشخص پا به میدان رقابت گذاشته اند تا یا در یک بازی شانسی شرکت کنند و یا سربزنگاه با کنار کشیدن به سود نفری دیگر رییس آینده را بدهکار خود کنند.
به این ترتیب کاراته همچنان باید در بیم و امید به سر ببرد تا شاید آرامش امروز بار دیگر از فضای این رشته رخت بربندد و یا با توجه و ورود جدی مسوولان امر به فضای انتخابات با بهترین خروجی ممکن کاراته به روزهای خوب نظر کند. ورود جدی مسوولان می تواند حتی با تجدید نظر در خصوص زمان اجرای انتخابات همراه باشد تا مهم ترین تصمیم رای دهندگان بهترین اقدام ممکن باشد[ منبع این خبر سایت تبیان-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X