ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تسريع در تكميل زيرساخت‌های شهرک‌های صنعتی

به گزارش خبرگزاری مهر، علی یزدانی با تاكيد بر كيفي سازي زير ساخت‌هاي عمراني شهرک‌هاي صنعتي و نظارت مستمر بر شركت‌هاي خدماتي، شهرک‌هاي صنعتي غير دولتي و مناطق ويژه اقتصادي اظهارداشت: زيرساخت‌هاي مورد نياز شهرک‌ها و نواحي صنعتي كشور با رعايت اولويت‌ها و در راستاي تحقق سياست‌هاي  اقتصاد مقاومتي بايد با سرعت تكميل شود.

وی، آسيب شناسي و عارضه يابي قوانين و ضوابط موجود در خصوص شركت‌هاي خدماتي موضوع قانون نحوه واگذاري مالكيت و اداره امور شهرک‌هاي صنعتي، شهرک‌هاي صنعتي غير دولتي و همچنين  تسريع در اجراي زير ساخت‌هاي مناطق ويژه اقتصادي تحت نظارت سازمان را از برنامه هاي اصلي اين مجموعه در سال‌جاري عنوان كرد و گفت: راهکارهای چگونگی استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی کشور جهت اجرای پروژه های زیرساختی مورد نیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور بايد با لحاظ تمامي جوانب  و در قالب مدل مشخص مشاركتي به عنوان يك ظرفيت و فرصت در دستور كار شركت‌هاي شهرک‌هاي صنعتي كليه استان‌ها قرار گيرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينكه پروژه های اجرا شده در شهرک‌های صنعتی کشور در سال ۹۴ از نظر کمی به لحاظ نحوه واگذاري پروژه ها و همچنين کیفیت اجراي طرح‌ها در سال‌جاری مورد بازرسي فني قرار مي‌گيرد، خاطرنشان كرد: این موضوع در راستای وظایف نظارتی سازمان بوده و حاکی از اعمال نظارت عالیه به عنوان سازمان مرکزی بر اجرای پروژه ها است.

يزداني در بخش ديگري از سخنانش، رعايت سلامت اداري و كاري را مورد تاكيد قرار داد و گفت: ايجاد امكانات زير بنايي نظير آب، برق، گاز و ... در شهرک‌هاي صنعتي كل كشور بايد به صورت همه جانبه و هماهنگ باشد.

وي با اشاره به اينكه در حوزه تكميل زير ساخت‌هاي عمراني  نبايد  تنها به يك بعد توجه شود، افزود: بخش عمده منابع اعتباري شركت‌هاي استاني بايد صرف شهرک‌سازي شود.

مديرعامل سازمان صنايع كوچک و شهرک‌هاي صنعتي ايران، خُرد كردن پروژه‌ها را آسیب رساندن به عمران شهرک‌ها و كاهش نظارت بر اجرای پروژه ها  عنوان كرد و گفت: در سال ۹۵ همه قراردادهاي همسان تجمیع و در قالب مناقصه و با تاكيد بر اولويت بندي اجراي پروژه ها واگذار خواهد شد.

يزداني در ادامه با اشاره به نظارت بيشتر بر حسن اجراي پروژه هاي عمراني، گفت: عمليات اجرايي طرح‌ها بايد بعد از رفع معارضين و موانع اجرايي احتمالي آغاز شود.

وي همچنين در پايان بر ضرورت اعمال مديريت دانش و نشر و انتقال تجارب موفق، استفاده از ظرفيت دفاتر خدمات فني و مهندسي و پرهيز از موازي كاري در شهرک‌ها و نواحي صنعتي تاكيد كرد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده