تسريع در تكميل زيرساخت‌های شهرک‌های صنعتی

به گزارش خبرگزاری مهر، علی یزدانی با تاكيد بر كيفي سازي زير ساخت‌هاي عمراني شهرک‌هاي صنعتي و نظارت مستمر بر شركت‌هاي خدماتي، شهرک‌هاي صنعتي غير دولتي و مناطق ويژه اقتصادي اظهارداشت: زيرساخت‌هاي مورد نياز شهرک‌ها و نواحي صنعتي كشور با رعايت اولويت‌ها و در راستاي تحقق سياست‌هاي  اقتصاد مقاومتي بايد با سرعت تكميل شود.

وی، آسيب شناسي و عارضه يابي قوانين و ضوابط موجود در خصوص شركت‌هاي خدماتي موضوع قانون نحوه واگذاري مالكيت و اداره امور شهرک‌هاي صنعتي، شهرک‌هاي صنعتي غير دولتي و همچنين  تسريع در اجراي زير ساخت‌هاي مناطق ويژه اقتصادي تحت نظارت سازمان را از برنامه هاي اصلي اين مجموعه در سال‌جاري عنوان كرد و گفت: راهکارهای چگونگی استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی کشور جهت اجرای پروژه های زیرساختی مورد نیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور بايد با لحاظ تمامي جوانب  و در قالب مدل مشخص مشاركتي به عنوان يك ظرفيت و فرصت در دستور كار شركت‌هاي شهرک‌هاي صنعتي كليه استان‌ها قرار گيرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينكه پروژه های اجرا شده در شهرک‌های صنعتی کشور در سال ۹۴ از نظر کمی به لحاظ نحوه واگذاري پروژه ها و همچنين کیفیت اجراي طرح‌ها در سال‌جاری مورد بازرسي فني قرار مي‌گيرد، خاطرنشان كرد: این موضوع در راستای وظایف نظارتی سازمان بوده و حاکی از اعمال نظارت عالیه به عنوان سازمان مرکزی بر اجرای پروژه ها است.

يزداني در بخش ديگري از سخنانش، رعايت سلامت اداري و كاري را مورد تاكيد قرار داد و گفت: ايجاد امكانات زير بنايي نظير آب، برق، گاز و ... در شهرک‌هاي صنعتي كل كشور بايد به صورت همه جانبه و هماهنگ باشد.

وي با اشاره به اينكه در حوزه تكميل زير ساخت‌هاي عمراني  نبايد  تنها به يك بعد توجه شود، افزود: بخش عمده منابع اعتباري شركت‌هاي استاني بايد صرف شهرک‌سازي شود.

مديرعامل سازمان صنايع كوچک و شهرک‌هاي صنعتي ايران، خُرد كردن پروژه‌ها را آسیب رساندن به عمران شهرک‌ها و كاهش نظارت بر اجرای پروژه ها  عنوان كرد و گفت: در سال ۹۵ همه قراردادهاي همسان تجمیع و در قالب مناقصه و با تاكيد بر اولويت بندي اجراي پروژه ها واگذار خواهد شد.

يزداني در ادامه با اشاره به نظارت بيشتر بر حسن اجراي پروژه هاي عمراني، گفت: عمليات اجرايي طرح‌ها بايد بعد از رفع معارضين و موانع اجرايي احتمالي آغاز شود.

وي همچنين در پايان بر ضرورت اعمال مديريت دانش و نشر و انتقال تجارب موفق، استفاده از ظرفيت دفاتر خدمات فني و مهندسي و پرهيز از موازي كاري در شهرک‌ها و نواحي صنعتي تاكيد كرد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تسريع در تكميل زيرساخت‌های شهرک‌های صنعتی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X