ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«عشق بدون مرز» در نمایشگاه کتاب توزیع شد

به گزارش خبرنگار مهر، انتشارات کتاب نیستان همزمان با ایام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تازه ترین رمان منیرالسادات موسوی را با عنوان «عشق بدون مرز» منتشر کرد.

این رمان تلاشی است برای ترسیم توامان چهره‌ای نو از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، اسرا و خانواده شهدا و ایثارگران و پیوندهای قلبی آنها با یکدیگر در طول هشت سال دفاع مقدس.

موسوی برای نگارش رمان خود از یک خواب شروع می‌کند، خوابی که آن را نماد سروشی از غیب معرفی کرده و سعی دارد تا با استفاده از آن تعلیقی داستانی را پیش روی مخاطب از همان نخستین صفحات کتاب بگشاید.  

داستان اما از میانه راه به دو شاخه تقسیم می‌شود؛ بخشی از آن سعی دارد تا چهره‌ای از مادران رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را به تصویر بکشد. نویسنده در این بخش تمام توان خود را به کار برده تا از هر گونه کلیشه‌گویی جدا شده و به واقعیت مادران رزمندگان نزدیک شود. واقعیتی که نشات گرفته از دو حقیقت مادری با تمام بیم و امیدهای طبیعی آن و انتساب به یک رزمنده مفقودالاثر با تمامی سختی‌ها و سوز و گداز‌هایش است.

در بخش دوم اما داستان تصویرگر زندگی جوانی به نام حسین از خلبانان ارتش جمهوری اسلامی است که زندگی وی بیش از اینکه از منظر روایت داستانی برای مخاطب جذاب باشد، از زاویه تصاویر و رویدادها و موقعیت‌هایی که به واسطه او، مخاطب قادر به درکش می‌شود جذابیت دارد.

حضور حسین در خانواده و نقشی که او برای معرفی بهتر مادر یک رزمنده به مخاطب ایفا می‌کند، حضورش در منطقه نظامی و ترسیم موقیعت، روحیه و شرایط استثنایی جنگ و در نهایت حضورش به عنوان یک رزمنده مجروح در عراق و ایفای نقش برای ترسیم چهره‌ای قابل قبول از شیعیان عراق در طول دفاع مقدس و نفرت و انزجار آنها از برادرکشی، از مهم­ترین فرازهایی است که این شخصیت با آنها شکل گرفته است.

از منیزالسادات موسوی پیش از این آثاری چون زنبق های عاشق و صخره شیشه ای منتشر شده است.

کتاب نیستان رمان «عشق بدون مرز» را در ۳۰۸ صفحه و با قیمت ۱۸۵۰۰ تومان منتشر کرده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده