ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کتاب «کارگاه نشانه» در اردبیل منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب در ۱۹ بخش آثار گرافیک طراحی شده توسط ۱۰۰ نفر از هنرمندان گرافیک را شامل می شود.

کتاب کارگاه نشانه با رویکرد معرفی مفهوم بصری نشانه یا آرم طراحی شده هنرمندان برای اماکن، مؤسسات، نهادها و مراکز مختلف عمومی منتشر شده است.

اهداف این کتاب در ابتدا ایجاد انگیزه در جوانان برای حضور فعال در عرصه‌های طراحی حرفه‌ای، مستندسازی نشانه‌های تولید شده توسط طراحان، دانشجویان و حتی هنرجویان، رسیدن به یک شناخت نسبی در خصوص کم و کیف آموزش‌های کارگاهی در مرکز آموزشی، زمینه‌سازی برای پژوهش تخصصی در حیطه‌های مختلف گرافیک، تولید منابع تصویری برای استفاده کاربران و طراحان جوان و جلب مشارکت عمومی عنوان شده است.

در این کتاب پس از تعریف انواع نشانه و کارکردهای بصری آن آثار هنرمندان گرافیک به مخاطب ارائه می‌شود. به طوریکه به عقیده مؤلف کتاب، یکی از عوامل مؤثر در نشانه، مسئله فرهنگ است.  فرهنگ هر جامعه بیشترین بازتاب را در آن دارد و نشانه‌ها نیز به عنوان جوهره‌ها و خلاصه‌های هنری و فرهنگی جوامع می‌توانند بیانگر هویت فرهنگی جوامع باشند. استفاده صحیح از سمبل‌های مناسب در نشانه می‌تواند باعث غنا بخشیدن به مفهوم نشانه و نزدیک شدن آن به باورهای اعتقادی، فرهنگی و ملی و در نتیجه انتقال بهتر پیام و ایجاد ارتباط موفق با مخاطب‌ها گردد.

مؤلف این کتاب که خود از اساتید گرافیک استان اردبیل است این کتاب را به عنوان تجربه آموزنده کارگاه‌های تولید اثر گردآوری کرده است تا مورداستفاده علاقه‌مندان، هنرمندان و پژوهشگران قرار گیرد.

شناسهٔ کتاب:

تألیف و گردآوری: حجت مجرد

ناشر: انتشارات کتاب عنوان

سال نشر: ۱۳۹۴

محل نشر: ایران – اردبیل

موضوع: نشانه‌گذاری، نمادها، علائم و طراحی

شمارگان کتاب: ۱۰۰۰ نسخه

تعداد صفحات: ۱۴۵ صفحه

شابک:  ۹-۰۸-۷۸۲۶-۶۰۰-۹۷۸

شمارهٔ کتاب‌شناسی ملی: ۳۸۸۷۹۹۸

بهاء: ۱۵۰ هزار ریال

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده