ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جدیدترین قیمت زعفران 

هم اکنون حدود یک ماه است که قیمت زعفران در بازار ثبات پیدا کرده و بین ۵میلیون و ۴۰۰هزار تومان و ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان بسته به نوع آن متفاوت است. بخش اقتصاد تبیان زعفران

نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: هم اکنون حدود یک ماه است که قیمت زعفران در بازار ثبات پیدا کرده و بین ۵میلیون و ۴۰۰هزار تومان و ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان بسته به نوع آن متفاوت است.
غلامرضا میری با اشاره به اینکه آمار دقیقی از میزان صادرات زعفران در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: گمرک آمارهایی در این زمینه را در اختیار قرار داده که برخی از آنها ناهماهنگی داشته و قرار بر این است که با بازیابی اطلاعات دقیق آنها در دسترس شورای ملی زعفران قرار گیرد تا بتوان با استناد به آنها برنامه ریزی کرد.
 وی در توصیف وضعیت کنونی بازار زعفران در داخل کشور، بیان کرد: هم اکنون بازار داخلی در رکود قرار داشته اما صادرات مانند قبل کار خود را انجام می دهد.
 نایب رئیس شورای ملی زعفران افزود: آمارها نشان از تولید 310تنی در سال 94 داشته اند و با توجه به اینکه گفته می شود تاکنون 55 تن صادرات این محصول انجام شده و حدود 50 تن نیز مصرف داخلی است، پیش بینی می شود که تمام زعفران های تولیدشده در سال 94 تا زمان محصول 95 مصرف نشده و در نتیجه کاهش قیمت به وجود بیاید.
 میری با تأکید بر اینکه نوسانات یک باره قیمت روی صادرات تأثیر بسیار زیادی دارد، خاطرنشان کرد: خریداران زعفران در خارج از کشور به هیچ عنوان به تغییرات بهای کالا روی خوش نشان نمی دهند و افزایش و کاهش قیمت بدون برنامه ریزی آنها را از خرید منع می کند.


منبع: تسنیم

[ منبع این خبر سایت تبیان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده