ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مصرف بنزین افزایش یافت

مصرف بنزین تا اردیبهشت ماه امسال برخلاف سالهای گذشته رشد یک درصدی را نشان می دهد. بخش اقتصاد تبیان بنزین

  مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: مصرف بنزین تا اردیبهشت ماه امسال برخلاف سالهای گذشته رشد یک درصدی را نشان می دهد.
سید ناصر سجادی درباره مقدار مصرف بنزین در سالهای اخیر گفت: با گذشت بیش از یکسال از توزیع بنزین هزار تومانی، پارسال مصرف بنزین نسبت به سال ٩٣ رشد ٢ درصدی را تجربه کرد.
وی، با بیان این که رشد مصرف در سالهای پیش از تک نرخی شدن بنزین ٦ تا ٧ درصد بوده است، افزود: سال ٩٣ با مصرف ٦٩ میلیون و ٦٠٠ هزار لیتر شاهد رشد ١,٧ درصدی بودیم، در حالی که مصرف بنزین در سال ٩٢ با ٦٨ میلیون و ٦٠٠ هزار لیتر ٧.٧ درصد رشد داشته است.
سجادی ادامه داد: پارسال با مصرف ٧١ میلیون لیتر بنزین رشد مصرف به ٢,١ درصد رسید.
وی، میانگین رشد مصرف در سالهای چند نرخی بودن بنزین از سال ٨٥ تا سال ٩٣ را میانگین بالای ٦ تا ٧ درصد طبق آمارها اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در پایان تاکید کرد: بنزین ١٠٠٠ تومانی جاذبه قاچاق را از میان برده و رشد مصرف را منطقی کرده است.منبع: ایسنا

[ منبع این خبر سایت تبیان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده