ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

با 200 هزار تومان شغل می فروشیم

 یک مقام مسئول کارگری می گوید: در حالی که باید حداقل 100 میلیون تومان هزینه کنیم تا یک شغل در کشور ایجاد شود با 200 هزار تومان یک شغل را به اتباع بیگانه می فروشیم. بخش اقتصاد تبیان  اتباع بیگانه

  یک مقام مسئول کارگری می گوید: در حالی که باید حداقل 100 میلیون تومان هزینه کنیم تا یک شغل در کشور ایجاد شود با 200 هزار تومان یک شغل را به اتباع بیگانه می فروشیم.
غلامرضا عباسی با اشاره به آمار 4 میلیون نفری اتباع بیگانه در کشور، اظهار کرد: با وجود آنکه اتباع بیگانه در سایه امنیت ایران به راحتی وارد کشور ما می شوند و شغل های ما را اشغال می کنند اما نیروهای کار ما امکان ورود به کشورهای آنها را به دلیل آشفتگی و بعضا ناامنی حاکم بر آنها ندارند که این موازنه برابری نیست و مسئولان امر اگر دلسوز و متعهد هستند باید به این مساله توجه کنند.

عمده اتباع بیگانه در کشور ما بابت در اختیار گرفتن یک شغل پول می دهند و مجوز کار می گیرند اما کسی آنها را ساماندهی نمی کند

به گفته وی، عمده اتباع بیگانه در کشور ما بابت در اختیار گرفتن یک شغل پول می دهند و مجوز کار می گیرند اما کسی آنها را ساماندهی نمی کند.
عباسی تصریح کرد: ممکن است برخی از شغل هایی که اتباع بیگانه در اختیار گرفته اند ایرانی ها انجام ندهند یا استقبال نکنند که بهتر این است این شغل ها در اختیار اتباع بیگانه قرار گیرد ولی بیش از 3 میلیون تبعه خارجی در کشور کار را از نیروی کار ایرانی گرفته اند و تعادل بازار کار را به هم زده اند.
به اعتقاد رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور اگر ایرانی ها نیمی از این شغل ها را نپذیرند و نیمی از اتباع بیگانه نیز به کشور خود بازگردند فرصتهای شغلی بسیاری برای جوانان جویای کار فراهم می شود.
وی ابراز امیدواری کرد: با نوید دولت یازدهم برای تحقق رشد 5 درصدی اقتصاد در سال 1395 و حمایت از معیشت خانوارهای ضعیف و آسیب پذیر، موضوع اشتغال جوانان و کارجویان نیز با جدیت بیشتری دنبال شود و ساماندهی اتباع بیگانه از طریق مشارکت و همکاری همه جانبه دستگاهها عملیاتی شود.منبع: ایسنا

[ منبع این خبر سایت تبیان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X