ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خبرگزاری دولتی برزیل: روسف وزیران خود را برکنار خواهد کرد

به گزارش ایرنا، این خبرگزاری افزود: هرچند روسف هنوزتصمیم نگرفته که چگونه وزیرانش راازمسئولیت های کنونی آنها برکنار کند،اما این مسئله را از طریق یک بیانیه در روزنامه رسمی‌ دولت، علنی خواهد نمود.
به نظر می‌رسد که همه وزیران به جز«ریکاردو لیسر» وزیر ورزش به دلیل بازیهای المپیک تابستانی و«آلکساندره تومبینی» رئیس بانک مرکزی به دلیل بحران اقتصادی ، سمت های خود را ترک خواهند کرد.
دراین رابطه، «جک واگنر» رئیس کابینه با وزیرانی که خارج خواهند شد جلسه ای برگزار کرد و از آنها درخواست نمود که یک گزارش از عملکرد خود با هدف جلوگیری از انتقادات آینده در مورد عدم شفافیت ارائه دهند.
بنابراین گزارش، مجلس سنای برزیل امروز (پنجشنبه )، به تعلیق دیلما روسف رای مثبت داد .در این مورد ، از مجموع 81 سناتور مجلس ، 55 نماینده از برگزاری استیضاح حمایت کردند.
منتقدان روسف؛ وی را به ارائه اطلاعات نادرست و حسابداری غیر قانونی برای پنهان کردن آمارها در سالهای 2014 و 2015، تغییر بودجه از طریق قانون و انباشته کردن بدهی و عقد وام ها با بانک های دولتی متهم کرده اند.
درچنین سناریویی، روسف به طور موقت برکنار خواهد شد و «میشل تمر» معاون وی (که همچنین به دلیل دادن اجازه به اعطای وام های دولتی بدون رضایت کنگره ، در تهدید استیضاح قرار دارد)، به طور موقت ، جانشین روسف خواهد شد.
پس از یک تحقیق حداکثر180 روزه ، یک محاکمه سیاسی درمجلس سنا که از سوی رئیس دیوان عالی مدیریت خواهد شد ، برگزار می شود. اگر دو سوم سناتورها یعنی 54 نفر آنها ، از برکناری روسف حمایت کنند ، این حکم نهایی خواهد بود .
اروپام *5*491**1590

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده