ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شهردار مراغه به عضویت شهرداران صلح جهانی انتخاب شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی مراغه، شهردار هیروشیمای ژاپن و رئیس سازمان بین‌المللی شهرداران صلح با ارسال نامه‌ ای خطاب به شهردار مراغه اظهار امیدواری کرده است با یاری شهرداران عضو این سازمان و ارتباطات فرهنگی بین شهرداران و شهروندان در دنیا، بتوان گامی در جهت ترویج فرهنگ صلح و دوستی و زدودن جنگ و خشونت از چهره جهان برداشت و جهانی پر از صلح و بدون سلاح شیمیایی را شاهد شد.
در ادامه این نامه خطاب به شهردار مراغه آمده است: در نقطه آغاز حساسی برای مبارزه در جهت رهاسازی خود از تهدید هسته ای قرار داریم؛ بیایید با هم برای رسیدن به جهانی صلح آمیز و آینده ای روشن تر تلاش کنیم و منتظر مشارکت شما در فعالیت های شهرداران صلح از جمله جنبش چشم انداز 2020 هستیم.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی مراغه، دبیرخانه اصلی سازمان بین المللی شهرداران صلح جهانی در شهر هیروشیمای ژاپن واقع است و ریاست سازمان هم اکنون به عهده ماتسویی شهردار هیروشیما و دبیرخانه شهرداران ایرانی عضو این سازمان از سال 1387 به همت شهردار تهران در محل موزه صلح تهران آغاز به کار کرده است.
بنابراین گزارش، هر چند سال یک‌ بار شهرداران عضو این سازمان در یکی از کشورهای عضو گردهم می آیند تا بر اهمیت تلاش جمعی برای رسیدن به اهداف سازمان تاکید و برنامه‌هایی را در این راستا تنظیم کنند.
براساس این گزارش، با توسعه کمی و کیفی و بیش از پیش فعالیت ها و اقدام های فرهنگی اجتماعی در شهر فرهنگی تاریخی مراغه و همچنین با شرکت شهردار این شهر در اجلاس‌های مختلف بین‌المللی، پیام صلح و دوستی ملت ایران اسلامی به ویژه شهروندان مراغه به گوش همه جهانیان رسانده می شود.
سازمان بین المللی شهرداران صلح در سال 1982 به ابتکار شهرداران هیروشیما و ناکازاکی و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تاسیس و هم اکنون بیش از شش هزار شهر دنیا در بیش از 169 کشور عضو این سازمان هستند.
شهر مراغه با بیش از 170 هزار نفر جمعیت دارای سه منطقه شهرداری بوده و پس از تبریز بزرگ ترین شهر آذربایجان شرقی محسوب می شود.
3034/8023/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X