ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طولانی شدن زمان رسیدگی به پرونده های قضایی موجب نارضایتی مردم شده است

حجت الاسلام محمد علی قاصدی روز پنجشنبه در نشست فصلی قضات استان افزود: برنامه جامع آتی دستگاه قضایی در چهار محور و راهبرد اساسی رفع اطاله دادرسی و ارائه راهکارهای آن ، ارتقای وضعیت دادرسی و افزایش اتقان و کیفیت آراء ، پیشگیری از وقوع جرم و برنامه ها و راهکارهای مرتبط به آن و توسعه فن آوری اطلاعات و خدمات الکترونیکی تدوین شده و با جدیت پیگیری خواهد شد.
او بر لزوم انجام دقیق تحقیقات مقدماتی ، صدور دستورات دقیق و مشخص ، توجه به اظهارات و مدارک طرفین دعوا به برای کاهش اطاله دادرسی تاکید کرد.
حجت الاسلام قاصدی دو عامل تشخیص خوب و خوب عمل کردن را علت اصلی در کسب موفقیت و پیشبرد امور ذکر کرد و افزود: اگر مجموعه قضایی به وظایف خود خوب عمل و در سالم سازی خود ، گسترش عدالت ، احقاق حقوق عامه مردم و نظام موفق عمل نماید در سلامت و کارایی دیگر دستگاهها نیز تاثیرگذار خواهد بود.
وی گفت: انتظار بر این است کل اجزای تشکیلات قضایی در هماهنگی کامل در پیشبرد وظایف و رسالت خطیر قوه قضاییه صادقانه تلاش کنند و سایر دستگاهها ، سازمانها و ارگان ها را نیز وادار کنند تا در اجرای قوانین و مقررات و حقوق مردم مصمم تر عمل کنند.
وی تقویت نقاط قوت ، شناسایی نقاط ضعف و تلاش برای رفع نواقص و مشکلات را مسئله حائز اهمیت ذکر کرد و گفت: در این راستا هیات های متعدد بازرسی در مجموعه قضایی فعال هستند که موارد را رصد می کنند.
او اظهار کرد: دستگاه قضایی همواره رافت اسلامی و اصل برائت و حبس زدایی و استفاده از مجازات جایگزین حبس را در مواجه با پرونده ها مد نظر دارد و در جرایمی که افراد به صورت عمدی و حرفه ای در صدد ضربه زدن به امنیت اخلاقی ، فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و امنیت و آسایش مردم هستند وارد عمل شده و برخورد می کند.
به گفته حجت الاسلام قاصدی ، جای هیچ گونه رافت و گذشتی در جرایمی همچون تجاوز به عنف ، نزاع دسته جمعی ، آدم ربایی ، مواد مخدر و مشروبات الکلی که مادر تمام فسادها بوده و بنیان خانواده و جامعه را از هم می پاشد وجود ندارد و قاطعانه بر اساس قوانین و مقررات برخورد خواهد شد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادگستری اردبیل ، یوسف خدادادی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل نیز در این همایش با تشریح اهمیت پیشگیری از وقوع جرم به تبیین مقوله پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و گفت: با اقدامات انجام شده و همکاری تمام دستگاهها و نهادها آمار جرایم مربوط به خشونت در استان حدود 12درصد کاهش یافته است.
وی افزود: راه اندازی نهاد داوری و راه اندازی واحدهای مشاوره ازدواج از اولویت های کاری این معاونت در سال جاری خواهد بود.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل هم گفت: اگر امروز موفقیتی به دست آمده حاصل تلاش زحمات کارکنان دستگاه قضایی است.
ناصر عتباتی افزود: برخورد جدی با جرایم خشن و خاص که تاثیر گذار در امنیت و آسایش مردم می باشد امر مهمی است
که در صورت مشاهده قاطعانه برخورد خواهد شد.
او اظهار کرد: اقدامات پیشگیرانه اثر بخش است و هر چند به صورت جدی به این امر ورود پیدا کنیم در کاهش جرایم و کاهش ورودی پرونده ها مثمر ثمر خواهد بود.
وی افزود: این استان در سایه تلاش های انجام شده به ویژه با اطلاع رسانی و آگاه سازی پیشگیرانه در زمینه صیانت و حفاظت از منابع طبیعی در سال گذشته شاهد کمترین وقوع تخلف و جرایم در این زمینه در کشور بود.
وی گفت: تاکید بر این است دادستان های حوزه قضایی نیز نظارت جدی بر اقدامات و تحرکات اشخاص حقیقی و حقوقی در منابع طبیعی ، محیط زیست و اراضی ملی و بیت المال داشته باشند.
6018

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X