ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیش از 84 میلیارد ریال برای پروژه های پزشکی بیمارستان مرودشت هزینه شد

حسین زارع، پنجشنبه درگفت و گو باایرنا بیان داشت: راه اندازی دستگاه MRI بیمارستان شهید مطهری مرودشت با اعتبار 57 میلیارد ریال، تجهیز بخش مراقبت های ویژه کودکان (CPICU) این بیمارستان با هفت میلیارد ریال اعتبار، تامین تجهیزات مورد نیاز بخش کاردیو گرافی ویژه بیماران قلبی با 6میلیارد و 700 میلیون ریال و ارتقا بخش تصویر برداری این مرکز درمانی با صرف پنج میلیارد ریال از جمله این پروژه هاست.
وی افزود: صرف پنج میلیارد و 500 میلیون ریال برای توسعه بخش اورژانس بیمارستان شهید مطهری، افزایش شمار تخت های بخش های مراقبت های ویژه بزرگسال این بیمارستان از هشت تخت به 12عدد و بخش نوزادان از پنج تخت به هفت تخت با اعتباری افزون بر سه میلیارد و 100میلیون ریال در زمره این پروژه ها محسوب می شود.
مدیر بیمارستان شهید مطهری ادامه داد: با توجه به شیوع سرطان و رشد آن در بین افراد جامعه، در پی راه اندازی مرکز تشخیص و درمان سرطان و تخصیص 15تخت روانپزشکی برای خدمات رسانی به این گونه بیماران در این مرکز درمانی هستیم.
زارع، بیان داشت: بیمارستان شهید مطهری شهرستان مرودشت به دلیل قرار گرفتن در مسیر شمال استان فارس در ماه 35هزار نفر بیمار را پذیرش می کند اما این مرکز درمانی به لحاظ برخورداری از تخت استاندارد بیمارستانی با کمبود مواجه است.
او گفت: انتظار داریم مسئولان ذی ربط با توجه به موقعیت شهرستان مرودشت و مشکل کمبود تخت در بیمارستان شهید مطهری هرچه زودترنسبت به تکمیل وبهره برداری بیمارستان شماره 2 این شهرستان که درسال 94 باحضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلنگ آن به زمین زده شد، اقدامات لازم را انجام دهند.
زارع بیان داشت: هم اینک دربیمارستان شهید مطهری شهرستان مرودشت 60پزشک متخصص، هفت پزشک فوق تخصص و 27پزشک عمومی فعالیت دارند.
شهرستان مرودشت در فاصله 45 کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.
6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده