ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امتحانات مدارس رادریابید

امتحانات مدارس رادریابید وبلاگ > آیت اللهی، میرزا علی - اختلالات یادگیری،شرایط فرهنگی و اجتماعی ،وضعیت پذیرش دانشگاهها وعدم تناسب محتواوروشهای آموزشی با نیازها و تواناییهای دانش آموزان باعث افت آموزشی شده و درکنار آن سهل گیری و بی محتوایی امتحانات انگیزه درس خواندن رااز دانش آموزان گرفته است

انچه درشرایط باعث نگرانی است کاهش سطح دانش دانش آموزان است. عوامل اختلال در امریاد گیری کم نیستند.علاوه بر مسایل ژنتیک و بیماریها و اختلالات یادگیری، شرایط اجتماعی و فرهنگی فعلی به صورتی است که اوقات دانش اموزان را صرف هرکار میکند به جز آموزش والبته به سادگی نمیتوان این شرایط راعوض کرد.

پیشرفت تکنولوژی و بازیهای رایانه ای و شبکه های اجتماعی دست به دست هم داده اند تا وقت دانش آموز کشور مارا بگیرند و درکنار این ها بلوغ زودرس و طرح مباحث خاص جنسی وشبکه های تلویزیونی ماهواره ای وبی محتوایی سریال های داخلی نیز بعنوان عوامل دیگری کار می کنند تا دانش آموز کارنکند.
محتوای آموزشی کتابهای درسی حجیم،گنگ و دربسیاری موارد بالاتراز درک دانش آموزان و مبتنی بر حافظه است
کنکورو ادامه تحصیل دانشگاهی که دردورانی انگیزه رقابت بود نیز این روزها باافزایش ظرفیت دانشگاهها و کاهش آمار دانش آموزان نسبت به دهه های قبل رنگ باخته است.
فرزند سالاری و سهل گیری خانواده هانسبت به تحصیل بچه ها که بعضا حالت افراطی به خودمیگیرد نیز مزید برعلت شده است و خانواده بچه هارا حمایت میکند تا روحیه شان مثلا آسیب نبیند و بعبارت دیگر آسیب دیدن آنهارا به آینده آنها و سالهای جوانی موکول میکند.
دراین گیر و دار آموزش و پرورش که نه فضای آموزشی و نه دریافتی معلمین و نه دانش آنها و نه شرایط فرهنگی و اجتماعی کشور ش هیچ کدام شرایط غرب راندارد الگوهای غربی را درسهل گیری امتحانات و حذف آنها به کار میگیرد تا شاید در آمار و ارقام خود را با آنها برابر نشان دهد واین موضوع فاجعه راتشدید کرده است
وضعیت امتحانات وسهل گیری درسوال و نمره دادن به بچه ها که متاسفانه درپاره ای موارد با توصیه اداره آموزش و پرورش منطقه برای بالابردن آمارقبولی همراه است باعث شده تادرآینده نسل کم تلاش و بدون تحرک از نظر آموزش و یادگیری جامعه راتسخیر کنند.
مسیولین وزارت آموزش و پرورش اگر امروز فکری برای حل این مشکل نکنند فردا دیر است حداقل بیایید امتحانات مدارس راجدی بگیرید.

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-وبلاگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-وبلاگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده