ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مهلت 4 ماهه به ایرلاین ها برای اسقاط هواپیماهای زمین گیر

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از مهلت 4 ماهه به شرکت های هواپیمایی برای خروج هواپیماهای زمین گیر غیرعملیاتی از فرودگاه ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ رحمت اله مه آبادی گفت: به ازای هر روز تاخیر در خروج این هواپیماها از فرودگاه ها جریمه های سنگین برای ایرلاین ها در نظر گرفته می شود.

وی درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف هواپیماهای زمین گیر در فرودگاه های کشور گفت: تمامی علامت های ثبت (رجیسترهای) هواپیماهای زمین گیر و غیرعملیاتی با هماهنگی شرکت های هواپیمایی استخراج و به صورت رسمی تقدیم سازمان هواپیمایی کشوری شد.

مه آبادی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری با دریافت رجیستر هواپیماهای زمین گیر و غیرعملیاتی در فرودگاه ها، این هواپیماها را به عنوان ناوگان از رده خارج، مستهلک و غیرقابل بازگشت به حوزه عملیاتی تعریف می کند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در همین راستا یکشنبه گذشته جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در وزارت راه و شهرسازی تشکیل و در این جلسه مقرر شد شرکت های هواپیمایی طی حداکثر 4 ماه آینده نسبت به خروج هواپیماهای زمین گیر و غیرقابل بازگشت اقدام کنند.

مه آبادی با بیان اینکه به ازای هر روز تاخیر در خروج این هواپیماها از فرودگاه ها جریمه های سنگین برای ایرلاین ها در نظر گرفته می شود گفت: با جمع آوری این هواپیماها، در فرودگاه مهرآباد 10 تا 12 محل پارک هواپیما ایجاد می شود که می تواند فضای پارک هواپیما در این فرودگاه را تا حدودی افزایش دهد.

با توجه به رشد پروازهای فرودگاه مهرآباد، تا 5 سال آینده این فرودگاه در مجموع به 75 محل پارک هواپیما نیاز دارد. علاوه بر فضاهای پارک موجود، برای تحقق این هدف، 15 محل پارک در زمین صها و 12 محل پارک با خروج هواپیماهای زمین گیر و اسقاطی در فرودگاه ایجاد خواهد شد.

هم اکنون حدود 40 هواپیمای اسقاطی در فرودگاه مهرآباد وجود دارد. در صورت امکان، قطعات مورد نیاز این هواپیماها برای سایر هواپیماها مورد استفاده قرار می گیرد همچنین بدنه این هواپیماها می تواند برای کاربری های توریستی، گردشگری، رستوران یا سایر موارد استفاده شود.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X