ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لزوم ریشه یابی افزایش خودکشی در فضاهای شهری

نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: رفتار شهروندان در هنگام بروز خودکشی های خیابانی ترغیب کننده افراد است. بخش اجتماعی تبیان خودکشی

مرتضی طلایی با اشاره به افزایش خودکشی هایی که در سطح خیابان ها و معابر شهری اتفاق می افتد، گفت: باید به جای آنکه به شیوه های خودکشی بپردازیم، به علت بروز خودکشی در کشور پرداخته شود. متاسفانه خودکشی در ملاءعام یکی از بدترین شیوه های خودکشی است و ما باید مشخص کنیم چرا شرایط اجتماعی ما به گونه ای شده که برخی افراد با بدترین نوع به این معصیت دست می زنند.

وی اضافه کرد: بررسی جنبه های روانی خودکشی هایی که در ملاءعام و در فضاهای شهری اتفاق می افتد نیاز به پژوهش های اجتماعی دارد و نمی توان به سادگی در خصوص آن اظهارنظر کرد. باید سوابق این افراد و علل محیطی مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به رفتار شهروندانی که در معرض چنین اتفاقاتی قرار می گیرند، گفت: شهروندان به جای آنکه فعالیت های بازدارنده انجام دهند و با صحبت با فردی که قصد خودکشی دارد او را از این کار باز دارند، دوربین های تلفن همراه خود را روشن کرده و از این حرکت تصویربرداری می کنند که این باعث می شود این فرد بیش از نیت اولیه ترغیب به انجام این کار شود. بارها شده وقتی نیروهای امدادی و پلیس به صحنه رسیده اند با صحبت فرد را از خودکشی بازداشته اند، اما مردم تنها ناظر آرام صحنه های خودکشی هستند و به عنوان تماشاگر بیشتر فرد را تحریک می کنند.

طلایی در پاسخ به این پرسش ناایمن بودن فضاهای شهری مانند مترو که امکان خودکشی را به افراد می دهد، چقدر در افزایش خودکشی در فضاهای شهری موثر است، گفت: گمان کنید در مترو مانع ایجاد کردیم، پل هوایی را چه کار می توان کرد؟ اگر کسی قصد خودکشی داشته باشد خود را با انداختن جلوی خودرو نیز از بین می برد. این نوع تصمیم گیری ها چندان ربطی به فضاهای شهری ندارد، بلکه نیازمند اقدامات اجتماعی است؛ باید ریشه های گرایش به خودکشی را جستجو کرد و با نگاهی روانشناختی علت ها را بررسی کرد تا راهکارهای مناسب برای کاهش پیدا شود.


منبع: خبرگزاری مهر این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X