ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آخرین اخبار از ایستگاه های جدید مترو

راه اندازی خط ۷ مترو که خطی به صورت L شکل است از شرق تهران به سمت غرب و از غرب به سمت شمال در سال ۹۵ راه اندازی خواهد شد.
بخش اجتماعی تبیان ایستگاه های مترو

سید جعفر تشکری هاشمی  با اشاره به خطوط مترویی که قرار است در سال ۹۵ به بهره برداری برسند گفت: راه اندازی خط ۷ مترو که خطی به صورت L شکل است از شرق تهران به سمت غرب و از غرب به سمت شمال در سال ۹۵ راه اندازی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: تعدادی از ایستگاه های خط سه نیز به بهره برداری خواهد رسید و همچنین به ناوگان این خط نیز اضافه خواهد شد.

 

معاون شهردار تهران در خصوص آخرین وضعیت تصمیم گیری برای خط متروی خیابان ولی عصر گفت: خط خیابان ولیعصر(عج) یک پیشنهاد است که مدیریت شهری بتواند از میدان قدس و در ادامه میدان تجریش و خیابان ولیعصر تا میدان ولیعصر (عج) یک خط مترو احداث کند که در حد یک پیشنهاد اولیه مطرح شده است. باید مطالعات ترافیکی این خط تکمیل شود و بعد از تایید مطالعات ترافیکی در شورای شهر و کمیسیون عمران، در شورای عالی هماهنگی ترافیکی کشور به تصویب برسد. آن زمان است که می توان این پروژه را آغاز کرد و می توانیم بگوییم سرمایه گذار بخش خصوصی به آن ورود پیدا کند. ما در خیابان ولیعصر ظرفیت هایی داریم که در صورتی که در آن ساخت و ساز شود، شانس ساخت مترو در آن کاهش پیدا می کند. در نتیجه این بحث مطرح شد که اگر ما این مراحل تصویب را به سرعت پشت سر بگذاریم، می توانیم قبل از تکمیل این ظرفیت ها، سرمایه گذارانی را برای ساخت مترو ترغیب کنیم.

 

تشکری هاشمی تاکید کرد: هنوز شهرداری این پروژه را قطعی نکرده است اما تجربه کاری ما و اطلاعات اولیه مشخص کرده است که این محور یکی از کریدورهای خوب برای مسافران خواهد بود و ظرفیت متروسازی را دارد اما تا زمانی که این طرح در نهادهای تصمیم گیر به تصویب نرسد، استعداد واگذاری به بخش خصوصی را ندارد.

 

دریافت عوارض از اتوبان ها امسال اجرایی نمی شود

 

معاون شهردار تهران در خصوص تصمیم گیری برای دریافت عوارض از تونل ها و معابر خاص شهری گفت: به دو شکل می توان این عوارض را دریافت کرد. یک مدل این است که بخش خصوصی بیاید و یک تونل شهری بسازد و برای آنکه پول این ساخت و ساز برگردانده شود، عوارض آن دریافت شود. این مدلی است که مورد علاقه شورای اسلامی شهر تهران است. چیزی که در اتوبان های بین شهری زیاد می بینیم.

 

وی ادامه داد: مدل دیگر، لایحه ای است که ما به شورا داده بودیم که در آن برای تامین هزینه نگهداشت پل ها و تونل ها درخواست کرده بودیم کسانی که از این معابر عبور می کنند، عوارض پرداخت کنند. در حال حاضر تمام مردم شهر تهران بدون آنکه از این معابر عبور کنند، عوارض سالانه هزینه نگهداری این معابر را می دهند در حالی که ما پیشنهاد کرده بودیم تنها کسانی این هزینه را بپردازند که از آن استفاده می کنند و این موضوع به عدالت نیز نزدیک تر است، اما به دلیل آنکه در محافل تخصصی و عمومی، دیدگاه هایی در این رابطه مطرح شد، ترجیح دادیم برای استفاده از نظرات مختلف و جامعیت لایحه، آن را پس بگیریم و در حال حاضر این لایحه در سال ۹۵ اجرایی نخواهد شد.


منبع: دانشجو

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X