ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معابری که معلولان را خانه نشین می کند

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: معلولان نیز همانند افراد عادی حق حضور در جامعه را دارند و نباید به خاطر محدودیت های جسمی خانه نشین شوند. بخش ا جتماعی تبین معلولان

«داریوش بیات نژاد» با اشاره به برخی مشکلات معلولان ادامه داد: مشکل عمده معلولان برای حضور در سطح شهر نامناسب بودن معابر و خیابان هاست.

مدیرکل بهزیستی استان البرز خاطرنشان کرد: معابر و خیابان های اغلب شهرها به گونه ای طراحی شده که تردد معلولان و جانبازان را با مشکل مواجه می کند.

بیات نژاد توضیح داد: بدون شک فرد معلول نمی تواند هر روز و برای هر کار کوچکی از یکی از اعضای خانواده اش بخواهد که برای خروج از منزل او را همراهی کنند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این نباید انتظار داشت که معلولان برای انجام امور بیرون از منزل از تاکسی تلفنی استفاده کنند، چون ممکن است برخی توان مالی پرداخت هزینه زیاد آژانس را نداشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز افزود: برای بهبود شرایط فعلی دستگاه ها و ادارات استان باید بخشی از بودجه خود را برای اصلاح و مناسب سازی معابر شهری هزینه کنند.

بیات نژاد یادآور شد: بجز موضوع نامناسب بودن معابر شهری، دسترسی معلولان به ادارات و دستگاه های استان نیز با مشکلات بسیاری همراه است.

وی افزود: معلولان برای ورود به اغلب ادارات استان باید از نفر دومی کمک بگیرند که این امکان همیشه فراهم نیست.

مدیرکل بهزیستی استان البرز خاطرنشان کرد: براساس قانون، ادارات باید ظرف سه سال دسترسی های خود را برای جانبازان و معلولان مناسب سازی کنند که متأسفانه تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

بیات نژاد یادآور شد: بهبود شرایط فعلی به تنهایی از عهده اداره کل بهزیستی برنمی آید و در این خصوص سایر ارگان ها و دستگاه ها به ویژه شهرداری باید جدیت بیشتری به خرج دهند.منبع:  تابناک این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده