ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کات کلیدی برای عکاسی ایده ال در سفر

عکاسی کردن در سفر را یاد بگیریم و شرح خواهیم داد که برای گرفتن عکس هایی جالب در یک سفر چه باید کرد.

کات کلیدی برای عکاسی ایده ال در سفر

اصول عکاسی سفر

سفر برای اکتشاف و بازدید از سرزمینهای جدید نیست، بلکه یافتن نگاه های نو و جدید است. (مارسل پروست رمان نویس فرانسوی ) در این نوشته سعی میکنم که با نگاه جدید و تازه، عکاسی در سفر را یاد بگیریم و شرح خواهیم داد که برای گرفتن عکس هایی جالب در یک سفر چه باید کرد.

 کات کلیدی برای عکاسی ایده ال در سفر

برای گرفتن عکس های قوی تر، رنگین تر، مهیج‌تر و امیدوارکننده‌تر و کشف ابعاد مختلف مهارت برای عکاسی حرفه‌ای همیشه و همه جا، نیاز به نگاهی تازه داریم.

در این نوشتار به پنج نکته که شما را در بهبود عکس سفرتان کمک می‌نماید اشاره خواهم نمود.

کات کلیدی برای عکاسی ایده ال در سفر

۱- تاثیرگذاری عکس
یک عکس خوب عکسی است که بیننده با دیدنش بی اختیار و از روی تعجب بگوید :وای!
کلید تاثیرگذاری بصری در ۴ چیز است: سادگی، رنگ، نور و عمق

۱- ۱- سادگی: کم گوی و گزیده گو!
برای القای یک پیام واضح باشد. بخشهای غیر ضروری را از عکس هایتان حذف نمایید و توجه بیننده را به سمت اساسی‌ترین اجزاء عکستان معطوف نمایید.

۱-۲ – رنگ: عکس، یک موضوع اصلی دارد و یک رنگ اصلی
راه مورد علاقه من برای افزایش تاثیر پذیری عکس ها، پررنگ و زنده کردن رنگها است. باز تاکید میکنم، سادگی کلید تاثیر گذاری است. تنها بر روی یکی از سه رنگ اصلی تمرکز نمایید:قرمز، آبی یا زرد. این رنگ های غالب بهترین توازن را با رنگهای مکمل خود برقرار می نمایند:قرمز با سبز، آبی با نارنجی و زرد با بنفش.

 کات کلیدی برای عکاسی ایده ال در سفر

نکته:
اول این از یک فیلتر پلاریزه استفاده نمایید.
دوم اینکه عکستان را در طیف‌های متوسط تنظیم نمایید.

۱- ۳- نور: رمز عکس های برنده
استفاده خوب از نور رمز عکس های برنده است. استفاده موثر از نور روز می تواند رنگهای عکستان را نیز بهبود بخشد.
ساعات ابتدایی بعد از طلوع آفتاب یا نور قبل از غروب – عکس بگیرید. عکاسان حرفه‌ای این زمان را ساعات جادوئی می‌نامند.

کات کلیدی برای عکاسی ایده ال در سفر

۱- ۴- عمق: خلق تصاویر سه بعدی
در عسک اجزایی که عمق را نشان می‌دهند بگنجانید تا عکس های دو بعدی را به سه بعدی تبدیل نمایید.
دنبال یک سری خطوط راهنما همانند یک دیوار، نرده یا جاده بگردید تا بیننده را به درون عکس بکشید. با عکاسی در ساعات جادوئی با ایجاد سایه‌های طویل‌تر شکل و بافت بهتری ایجاد نموده و به جدایی سوژه از زمینه کمک می‌نماید.

کات کلیدی برای عکاسی ایده ال در سفر

۲ - تحقیق نمایید
هر چه بیشتر در مورد محل مورد عکاسی تحقیق نمایید عکس هایتان بهتر خواهد شد. قبل از بازدید از یک محل، دنبال مطالبی در مورد آنجا بگردید. بسیاری از شهرها و کشورها و مناطق توریستی دارای سایت یا دفاتر خاصی هستند که میتوانند اطلاعات خوبی به همراه عکس هایی از مکان مورد نظر در اختیار شما قرار دهند. دفترچه‌های رنگی راهنمای مسافرین و کتابهای عکس مکانهای مورد نظر دارای عکس های زیادی از آن منطقه خواهد بود. ضمنا می توانید با استفاده از چند کلمه کلیدی خاص، به جستجوی مطالب و عکس های منطقه مورد نظر در اینترنت بپردازید.

کات کلیدی برای عکاسی ایده ال در سفر

3-  منطقه را بگردید
قبل از گرفتن عکس، ۲-۳ ساعت در محلهای اصلی مورد نظر بگردید. لیستی از نماهایی که باید عکاسی کنید تهیه نمایید و با استفاده از نقشه برنامه ریزی نمایید تا چگونه محلهای مختلف را در بهترین شرایط نوری اشان مجددا جهت عکاسی بازدید نمایید. معمولا بهتر است محلهایی که رو به شرق هستند را در صبح عکاسی نمایید و محلهایی که رو به غرب هستند را در بعد از ظهر.

کات کلیدی برای عکاسی ایده ال در سفر

۴-  هویت عکس را مد نظر داشته باشید
مردم، موضوع مشترکی در تمامی عکسها. با اضافه کردن یک یا دو نفر از مردم هر منطقه در عکس ها یک نقطه ارتباط قوی برای بیننده بوجود می‌آید، انگار که خودش را در آن محل احساس می‌کند. همچنین با این کار احساسی از اندازه اشیاء و اجزاء عکاسی شده برای بیننده بوجود می‌آید، مثلا با وجود چند نفر در محوطه یک بنای قدیمی یا پای یک آبشار بیننده بزرگی و ابعاد آنها را متوجه می شود.

ضمنا در این سفرها، فستیوالها، کارناوالها یا مراسمی که مردم در آن حضور دارند از دست ندهید، معمولا لباسهای رنگارنگ یا محلی و آداب و رسوم هر منطقه مناظری خوشایند و جذاب را برای عکس شما فراهم می‌آورد.

۵-  به دنبال تنوع باشید
تنوع بخش مهمی از زندگی و همچنین عکاسی سفر است. تصور نمایید که عکس هایتان به عنوان یک گروه عکس چطور به نظر می‌رسند. سعی نمایید تا شیوه‌های مختلفی برای عکاسی انتخاب نمایید، مناظر زاویه باز را با تصاویر خاص دارای جزئیات دقیق ترکیب نمایید، عکس های روز را با شب و عکس های پرتره را با عکس های انتزاعی… خلاصه اصل تنوع را در نظر داشته باشید.

امیدواریم که این نوشتار مختصر به شما ایده جدیدی بدهد تا آنرا در سفر بعدی خود تجربه نمایید. فقط آنچه را که پروست گفت به خاطر داشته باشید: تنها به دنبال مناظر جدید نباشید، بلکه دنبال نگاه های جدید برای دیدن باشید.

دالاهو

اخبار مرتبط:

چه تجهیزات عکاسی ای را با خود به سفر ببریم

راهنمای مدیریت سفر با هدف عکاسی

7 نکته برای عکاسی در سفر را بیاموزید

[ منبع این خبر سایت نیک صالحی-گردشگری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت نیک صالحی-گردشگری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده