ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سیاست‌ اقتصادمقاومتی شرکت‌زیرساخت

به گزارش گرداب، محمد علی آریانیان با اعلام این مطلب گفت: تامین امنیت در فضای مجازی و توسعه شبکه پهن باند دو راهکار اصلی عملیاتی‌سازی این سیاست است.

وی توضیح داد: برای تامین امنیت در فضای مجازی استقرار صد درصدی سامانه‌های صیانت اجتماعی و امنیت شبکه را در دست اجرا داریم و برای توسعه شبکه پهن باند نیز برنامه‌هایی با هدف  امکان دسترسی 80 درصدی خانوارها به پهن باند، افزایش سرعت دسترسی مشترک به حداقل 20 مگابیت بر ثانیه و افزایش ظرفیت ترانزیت و ارتباطات بین‌الملل در دست اقدام است.

او ابراز کرد: برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی نیازمند اجرای چهار طرح  توسعه همه جانبه شبکه‌های مادر مخابراتی، توسعه و بهینه‌سازی خدمات شبکه‌های مادر مخابراتی، توسعه سرمایه انسانی و راهبردهای حاکمیتی و ارتقاء بهره‌وری و توسعه ارتباطات بین‌الملل در این شرکت هستیم.

معاون نظارت راهبردی و برنامه‌ریزی ارتباطات زیرساخت افزود: اجرای طرح  توسعه همه جانبه با توسعه شبکه کابل فیبر نوری، ارتقای شبکه انتقال، توسعه شبکه ملی دیتا و سوئیچ، توسعه مدیریت و امنیت شبکه دیتا و توسعه پهنای باند بین‌الملل عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: برای توسعه و بهینه‌سازی خدمات شبکه‌های مادر مخابراتی، راهکارهایی چون بهینه‌سازی سیستم‌های انتقال، بازاریابی خدمات، بهینه‌سازی سیستم‌های تغذیه نیرو، بهینه‌سازی‌های مدیریت و امنیت شبکه، شبکه دیتا و سوئیچ، شبکه فیبرنوری، ساختمان و تاسیسات و نظارت و ارزیابی فنی شبکه‌های مادر مخابراتی پیش‌بینی شده است.

آریانیان در ادامه  با اشاره  به طرح  توسعه سرمایه انسانی و راهبردهای حاکمیتی و ارتقاء بهره‌وری گفت: برای این مهم نیز تهیه طرح‌های جامع شرکت، تعیین ساختار فنی برنامه ششم، پژوهش و نوآوری، ارتقاء سیستم‌های مدیریت سرمایه انسانی، ارتقاء سازمان الکترونیک، تهیه نرم‌افزارهای مورد نیاز و گسترش فرهنگ ارتباطات را در دست اجرا داریم.

وی تاکید کرد: حفاظت فیزیکی، پدافند غیر عامل و سیستم  امنیتی یکپارچه در تمام حوزه‌ها مورد توجه قرار دارد و برای طرح توسعه ارتباطات بین‌الملل نیز توسعه ترانزیت، توسعه و ایجاد IXP بین‌المللی و IXP منطقه‌ای در ایران، تبدیل سوئیچ بین‌الملل به NGN و برنامه‌های ویژه دیگری در دستور کار است.

او اضافه کرد: همچنین توسعه سرویس‌ها، سرمایه‌گذاری در فیبرهای نوری بین‌الملل، ایجاد POP بین‌الملل در ایران و سایر کشورها و ایجاد پردیس ارتباطی (بومهن ،همدان ، اصفهان) و توسعه و بازاریابی سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات بین‌الملل مورد توجه قرار دارد.

آریانیان خاطر نشان کرد: برای پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شاخص‌های اصلی از 24 بند سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری که در رابطه با بخش ارتباطات می‌شود استخراج و برای هر کدام مشغول برنامه‌ریزی هستیم تا بتوانیم در اجرا و پیاده‌سازی برنامه‌های عملیاتی شرکت یکایک این شاخص‌ها را بکار برده و میزان رعایت آن را اندازه‌گیری کنیم.

[ منبع این خبر سایت گرداب-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت گرداب-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده