ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ترکیه درصددگسترش گردشگری فرهنگی بجای توریسم ساحلی استبرقراری خطوط جدیدپروازی به ایران

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، ماهیر اونال روز پنجشنبه در دیدار با محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در محل این وزارتخانه، با بیان اینکه ترکیه در دوران تحریم، به ویژه در بخش انرژی و بانک با ایران همکاری داشت، افزود: آنکارا قصد دارد همکاری در بخش فرهنگ و گردشگری با ایران را بیش از گذشته گسترش دهد.
وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه به گسترش صنعت گردشگری در جهان اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، در چشم انداز سال 2030 میزان گردشگری تاریخی، فرهنگی و زیارتی افزایش می یابد.
اونال با بیان اینکه در کشورهای غربی با اسلام هراسی مواجه هستیم، اضافه کرد: اشتراکات فراوانی میان ایران و ترکیه در بخش های مختلف وجود دارد که می تواند زمینه گسترش گردشگری میان دو کشور را فراهم کند.
وی ادامه داد: در جلسه ای که با مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران داشتیم، قرار شد، ظرفیت های گردشگری ایران و ترکیه به صورت مشترک برای کشورهای دوردست مانند چین، مالزی و اندونزی معرفی شود.
وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در ادامه به لزوم حمایت از بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی ترکیه ساخت پروژه های هتل سازی را در ایران دنبال می کند.
وی درباره تعداد گردشگران دو کشور نیز اضافه کرد: سالانه یک میلیون و 700 هزار گردشگر از ایران به ترکیه می آیند در حالی که تعداد گردشگران ترک در ایران 163 هزار نفر است.
اونال همچنین از برقراری خط پروازی قونیه به تهران خبر داد و گفت: زیرساخت های توسعه صنعت گردشگری باید فراهم شود و بر این اساس باید تعداد پروازهای تعرفه ای و غیر تعرفه ای میان دو کشور افزایش یابد.
وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه با بیان اینکه توسعه گردشگری نیاز به برقرار امنیت و ثبات دارد، گفت: دو کشور ایران و ترکیه قادر هستند صلح و ثبات را در منطقه ایجاد کنند.
اونال به دخالت کشورهای غربی در تعین مرزهای کشورهای منطقه در آغاز قرن بیستم اشاره کرد و افزود: برخی دولت ها قصد دارند دوباره این اقدام را در منطقه تکرار کنند.
وی با بیان اینکه مقام های ارشد ایران و ترکیه بر تحقق اخوت اسلامی تاکید کرده اند، ادامه داد: همکاری دو کشور می تواند به حل مشکلات منطقه کمک کند.
به گزارش ایرنا، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این دیدار گفت، سیاست ایران و ترکیه نسبت به منطقه مشخص است و آنها تجزیه، تغییر مرزهای کشورها و دخالت دیگران در امور داخلی دولت های منطقه را نمی پذیرند.
وی گفت: از زمانی که بحث بیداری اسلامی در منطقه شکل گرفت ، دولت هایی که منافعشان به خطر افتاده بود تلاش کردند با آن مقابله کنند.
وی افزود: بر این اساس ضمن درگیر کردن ملت های منطقه تلاش کردند مرزها را تغییر داده و کشورها را تجزیه کنند.
عضو دولت یازدهم با بیان این که ایران به ایجاد موازنه مثبت در گردشگری اعتقاد دارد،تاکید کرد تعداد پروازهای میان دو ایران و ترکیه برای تبادل گردشگر باید افزایش یابد.
وی همچنین گفت ،برای توسعه تعاملات فرهنگی و گردشگری به برقراری ثبات و امنیت نیاز است.
اقتصام**2022**1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X