ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نوش آبادی: لغو برنامه های هنری مجوزدار به مصلحت کشور نیست

به گزارش ایرنا، حسین نوش آبادی روز پنجشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در قالب هنر بسیاری از خلاقیت ها و ایده ها بروز می یابد، افزود: جبهه گیری ها دردی را دوا نمی کند البته باید سوء استفاده از هنر کنار گذاشته شود.
نوش آبادی با بیان اینکه هنر مقدس است، اظهار کرد: اگر درست عمل نکنیم در خارج از مرزها برای برنامه های فرهنگی ما برنامه ریزی می کنند و ابتکار عمل را نخواهیم داشت.
وی همچنین با اشاره به عملکرد برخی از رسانه ها در انتشار اخبار غیرواقع بیان داشت: برخی رسانه ها خبرهایی را منتشر می کنند که مستدل نیست و واقعیت ندارد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: اگر رسانه ها سئوال کنند و به دنبال واقعیت باشند، خوب است اما اگر به دنبال غرض ورزی باشند پسندیده نیست.
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: رسانه عادل رسانه ای است که به پیشرفت ها می پردازد و اگر هم موضوع و انتقادی وجود داشت منتشر می کند.
معاون حقوقی و امور مجلس و استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: اقتضاء امروز کشور زمینه سازی و توجه برای فعالیت های تئاتری، فیلم، رسانه ای و دیگر رشته های هنری و فرهنگی است.
نوش آبادی گفت: نباید در هنر نگرش ها بسته و سلیقه ای باشد بلکه برخوردهای پدرانه لازم است.
وی افزود: بر این اساس عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ و هنر باید رعایت شود تا هنر متعهد داشته باشیم.
نوش آبادی با اشاره به اینکه لازمه عمل به اقتصاد مقاومتی عمل به فرمایشات رهبری و کمک گرفتن از ظرفیت های هنری کشور است، بیان داشت: باید در زمینه اقتصاد مقاومتی بتوانیم فعالیت هایی را انجام دهیم و مقدمه گفتمان سازی و تحقق آن با کتاب، تئاتر، رسانه، فیلم و نظایر آن ممکن و فرهنگ سازی بر این اساس انجام می شود.
وی اضافه کرد: همانطور که رهبر انقلاب هنر را مهمتر از اقتصاد معرفی می کنند، زمانی می توانیم در اقتصاد پیشرفت کنیم که به حوزه هنر هم اهمیت قائل شویم.
وی با تاکید بر اینکه هنرمند وقتی تقیّدی به اسلام و سبک ایرانی و اسلامی دارد از هویت ملی و اسلامی ایران دفاع می کند، اظهار کرد: ایرانی چهره تمدن ساز در دنیا دارد و باید مجدد تمدن ایرانی و اسلامی مورد تاکید رهبری را عملیاتی کنیم.
نوش آبادی همچنین با اشاره به نقش و جایگاه فرهنگ و هنر آذربایجان شرقی در ایران، گفت: فرهنگ استان پیشینه و گذشته افتخار آفرین دارد و آغازگر حرکت های فرهنگی، هنری و حتی سیاسی بوده است .
وی یادآور شد: شاه اسماعیل صفوی که ادیب و شاعر بود اولین حکومت مستقل، واحد و فراگیر را در تبریز تاسیس کرد و تمام مناطق را تحت مدیریت واحد قرار داد.
وی خاطر نشان کرد: اقدامات فرهنگی و تاریخی در تبریز پایه ریزی شده و توسعه مراکز فرهنگی، ترمیم آرامگاه ها، توسعه مساجد، بازارهای اسلامی، ضرب اولین سکه رایج کشور در این انجام شده و تجربه موفقی وجود دارد .
نوش آبادی گفت: تبریز الگو و پایلوت فرهنگی شهرهای دیگر ایران است و نقش این شهر در حوزه تمدنی و فرهنگی در حال احیا است.
در این آئین محمد محمدپور به عنوان مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات 26 ماهه علی اکبر صفی پور مدیر کل سابق این اداره کل تقدیر شد.
محمدپور متولد 1347 خورشیدی در سلماس و کارمند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
وی در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته و در عملیات کربلای پنج به درجه جانبازی نائل آمده است.
محمدپور دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته روانشناسی عمومی از دانشگاه تبریز بوده و در حال حاضر دانشجوی دکترای تخصصی روانشناسی و دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روان شناسی کشور است.
ریاست کتابخانه مرکزی و عضویت در هیئت امنای کتابخانه ملی تبریز ،معاونت فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیریت اجرایی چهارمین و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز ، مشاور فرهنگی و هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ،مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران اداره کل ، مدیریت روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، مدیریت موزه مقبره الشعرا و تدریس در مراکز آموزشی از جمله در دانشگاه شهید مدنی، مدیریت اجرایی جشنواره فیلم رحمت و جشنواره سفرنامه نویسی رضوی از دیگر سوابق وی می باشد .
وی همچنین مولف دو کتاب «سیری در مفاهیم و کلید واژه های فرهنگ و هنر» و «کنکاشی پیرامون عزت نفس» بوده و فعالیتهای فرهنگی، مطبوعاتی، پژوهشی و ترجمه فراوانی را در کارنامه خود دارد .
3093/ 2025

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده