ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توضیح بانك‌مركزی درباره نرم‌افزارSAS

به گزارش گرداب، بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران با توجه به اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها درباره عقد قرارداد با یك شركت آمریكایی و ابراز نگرانی در مورد نشت اطلاعات، تاكید كرد نرم افزار SAS یك نرم افزار تحلیل آماری و مدلسازی عمومی است كه داده های آزمایشی و غیرحساس را تحلیل می كند و به كارشناسان امكان مدلسازی فرایندهای تشخیص را در محیط ایزوله می دهد.

این نرم افزار روی سامانه های برخط و داده های اصلی نصب نمی شود و هیچ تهدید امنیتی را متوجه سامانه های حساس بانكی نمی كند.

بر پایه این گزارش، این قرارداد نه با شركت آمریكایی بلكه با یكی از نمایندگان رسمی این شركت بسته شده است كه مدیریت و مالكیت صد درصد ‌ایرانی دارد.

شركت شاپرك (شبكه الكترونیك پرداخت كارت) از رسانه ها خواست پیش از انتشار اخبار و ایجاد نگرانی در سطح جامعه، با مشاوره گرفتن از كارشناسان و مطالعه عمومی در مورد موضوع بحث، تحلیل دقیق تری از موضوع ارائه كنند.

به گزارش ایرنا، چندی پیش در رسانه‌های داخلی عنوان شد شركت شبكه الكترونیكی پرداخت كارت (شاپرك) از شركت‌های وابسته به بانك مركزی، برای كشف تخلف در سیستم بانكداری الكترونیك با یك شركت آمریكایی قراردادی برای خرید یك نرم‌افزار حیاتی منعقد كرده است.

[ منبع این خبر سایت گرداب-امنیت-سایبری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت گرداب-امنیت-سایبری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده