ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خدمات ورزشی باید در قالب بخش خصوصی به جامعه ارائه شود

به گزارش ایرنا مهدی نمازی زاده روز پنجشنبه در همایش ملی تربیت بدنی و علوم ورزشی در سالن اجتماعات علامه شهیدی دانشگاه آزاد بروجرد افزود: متاسفانه در طبقه بندی مشاغل در کشور تعبیری از علوم ورزشی وجود ندارد و خدمات این علوم فقط به تربیت استاد برای دانشگاه ها اختصاص یافته است.
وی افزایش بینش و تعهد در ورزش را ضروری خواند و اظهار کرد: رشته تربیت بدنی روی سقفی قرار دارد که ستون های بسیاری آن را نگهداری می کنند که هر ستون شاخه ای از علوم پایه، پزشکی و فنی و مهندسی است.
پدر تربیت بدنی آکادمیک ایران افزود: اگر بخواهیم علم تربیت بدنی و ورزش را در مواجه با علوم انسانی قرار دهیم دچار بحران هویتی این علم می شویم.
وی با اظهار تاسف از بی توجهی والدین به ورزش فرزندان گفت: کم توجهی مدارس به ورزش و علوم ورزشی از چالش های بزرگ کشور در زمینه ورزش است.
نمازی زاده افزود: ورزش باستانی نمایی از مذهب و ورزش ماست که با معرفی و ترویج آن می توان این ورزش را به عنوان یک ورزش حرکتی بسیار خوب به جهانیان معرفی کرد.
وی اظهار کرد: ورزش باستانی دارای ظرفیت های بالایی است که می توان با استفاده از آن، استعدادهای ورزشی جوانان را فعال کرد.
تجلیل از هشت تن از پیشکسوتان ورزشی کشور و خانواده مرحوم محمدعلی نوروزیان دوچرخه سوار ملی پوش کشور از دیگر بخش های این همایش بود.
7190/3022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده