ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرافرازتصمیم های مهم را براساس نظر شخصی می گرفتافراد دلسوز از صداوسیما رانده شدند

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر چهارشنبه(دیروز) در حکمی با پذیرش استعفای محمد سرافراز و تشکر از تلاشهای انقلابی و ارزشیِ وی، عبدالعلی علی‌عسگری را به ریاست سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.
به گزارش ایرنا، اکبر نصرالهی درباره عملکرد محمد سرافراز به عنوان رئیس سابق رسانه ملی و تغییر و تحولات شکل گرفته در این سازمان گفت: سرانجام بعد از شایعات فراوان و تکذیب های غیرحرفه ای و عجیب و 'سعید الصحاف وار' برخی از مدیران و معاونان صداوسیما مبنی بر اینکه هیچ تغییری اتفاق نخواهد افتاد، این بار هم مردم دریافتند به قول دوستی 'وقتی چیزی شدیدا تکذیب می شود ،اتفاق می افتد ' . اما ای کاش سرافراز ،« سرافراز» می رفت.
وی ادامه داد: اینکه آقای سرافراز بعد از حدود 18 ماه از صندلی ریاست ابر رسانه صداوسیما ،خداحافظی کرد جای بسی تاسف است اما باز هم از آنجایی که مردم و همکاران پرتلاش و فهیم رسانه ملی بیش از این متضرر نشدند ،جای شکر دارد .
این استاد دانشگاه ادامه داد: واقعیت این است آقای سرافراز با وجود حمایت های کم سابقه و شاید بی سابقه رهبر معظم انقلاب نه تنها نتوانست آنچه را که در حکم ایشان آمده است،محقق کند بلکه زیان هایی را متوجه سازمان و کشور کرده است .
نصرالهی تصریح کرد: شکست ایشان را باید از منظر ارتباطی تحلیل کرد؛ با توجه به ویژگی های مثبت بسیار زیاد سرافراز از جمله ساده زیستی ، دینداری ، روحیه و سابقه انقلابی و ارزشی و تجربه بسیار ارزشمند در پرس تی وی و العالم ، بسیاری از جمله من، امیدوار بودیم سرافراز بتواند اخبار را حرفه ای تر ، برنامه ها را کیفی تر ، سازمان را براساس برنامه منطقی چابک، اخلاق و شایسته سالاری را حاکم و در برخی از حوزه ها اقدام های خوب لاریجانی و ضرغامی را تکمیل کند.
وی اضافه کرد: همچنین انتظار داشتیم تعامل رسانه را با نخبگان ، مردم ، قوا و سایر ارکان نظام بهبود ببخشد و مشارکت آنان را برای رفع اشکالات جلب کند اما متاسفانه پل های ارتباطی مطمئن را تخریب و ارتباط خود را به حلقه افراد برون مرزی و برخی مدیران متوسط ، محدود کرد و تصمیمات بسیار مهم را براساس نظرات شخصی و یا براساس نظرات افراد با شایستگی ناکافی می گرفت و اجرایی می کرد.
این مدیر با سابقه رسانه ملی ادامه داد: به این ترتیب بسیاری از افراد دلسوز، باسواد و باتجربه یا از سازمان رانده شدند و یا چون امکان خدمتگزاری نیافتند، رفتند؛ درمقابل برخی از افراد معلوم الحال که خسارت های جبران ناپذیری را در مقاطع مختلف به سازمان و کشور وارد کرده اند همچنان بر مستند کار هستند .
نصرالهی درباره رئیس جدیدصدا و سیما نیز گفت: برای آقای عبدالعلی علی عسگری رییس جدید دعا می کنیم و امیدواریم برای اینکه سرافراز از سازمان برود، در تحقق توصیه های موکد مقام معظم رهبری تا دیر نشده ، اقدام کنند.
وی در پایان گفت: سرافراز آنچه را نباید می کرد، کرد و آنچه را که انتظار بود، به موقع انجام نداد و بعدا اگر می خواست هم نتوانست انجام دهد. برای ایشان هم دعا می کنیم.
سیام**7261 **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده