ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تقدیر امام جمعه بیجار از همراهی دولت با زکات دهندگان

حجت السلام علی مرادی روز پنجشنبه در نخستین نشست ستاد زکات شهرستان بیجار در سال 95 با حضور فرماندار و جمعی ازمدیران و روحانیون محلی به بیان جایگاه زکات در اسلام با ذکر آیاتی از قرآن کریم اشاره کرد و افزود: در اغلب زمان هایی که در قرآن به اقامه نماز توصیه شده است، تاکید بعدی بر توجه به موضوع زکات بوده است.
رئیس شئونات اسلامی شهرستان بیجار همراهی و همکاری دولت جمهوری اسلامی در خصوص تشویق مردم به پرداخت زکات را بسیار خوب برشمرد و خاطرنشان کرد: دولت اعلام کرده، به هرمقداری که زکات جمع آوری شود، به همان میزان به عمران و آبادانی منطقه علاوه بر برنامه های عمرانی عادی دیگر دولت، کمک خواهد نمود.
حجت السلام علی مرادی به روند افزایش ساخت و ساز ناشی از پرداخت زکات در روستاها اشاره نمود و تاکید کرد: روستا خواستگاه عمران و استقلال اقتصادی خانواده ها و سپس کشور است توجه به مبانی دینی و از جمله پرداخت زکات، خمس و دیگر وظایف دینی و اعتقادی می تواند در این زمینه تاثیر سازنده تری داشته باشد.
رئیس ستاد زکات شهرستان بیجار حضور فعالانه روحانیون و معتمدین محل در ترویج زکات را بسیار سازنده و موفق خواند و خاطرنشان نمود: نیاز است جایگاه دینی و اعتقادی زکات و در میان جامعه تبیین و نهادینه شود.
وی تاکید کرد: مردم و جامعه باید به جایی برسند که دیگر نیاز به فعالیت ستاد زکات و حضور روحانی و معتمد محل برای جمع آوری زکات نداشته باشند، بلکه باید مانند دیگر مردم تاجر و فعالان بازار و دیگر معتقدین در تعیین سال زکاتی خود اقدام نمایند.
فرماندار شهرستان بیجار نیز گفت: در برنامه ریزی بودجه ای در خصوص حمایت از برنامه زکات و تشویق بیشتر، حدود یک میلیارد ریال احتصاص یافته است که امید است در زمان مناسب تامین اعتبار گردد.
بیژن زندیه از اولویت عمران روستایی و رفع محرومیت در برنامه پرداخت زکات خبرداد و افزود: مردم متدین روستاهایی که در پرداخت زکات تسریع و پیش قدم شوند، در اولویت اختصاص پرداخت سهم دولت قرار خواهند گرفت.
وی این طرح را یک مشوق بسیار خوب و پیش برنده دانست و خاطرنشان کرد: ستاد زکات در راستای نهادینه نمودن وظیفه شرعی زکات در بین مردم و ازجمله خانواده ها و جوانان از طریق مساجد و مدارس اقدام نماید.
شهرستان بیجاردر شرق استان کردستان واقع شده است.
7350/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده