تقدیر امام جمعه بیجار از همراهی دولت با زکات دهندگان

حجت السلام علی مرادی روز پنجشنبه در نخستین نشست ستاد زکات شهرستان بیجار در سال 95 با حضور فرماندار و جمعی ازمدیران و روحانیون محلی به بیان جایگاه زکات در اسلام با ذکر آیاتی از قرآن کریم اشاره کرد و افزود: در اغلب زمان هایی که در قرآن به اقامه نماز توصیه شده است، تاکید بعدی بر توجه به موضوع زکات بوده است.
رئیس شئونات اسلامی شهرستان بیجار همراهی و همکاری دولت جمهوری اسلامی در خصوص تشویق مردم به پرداخت زکات را بسیار خوب برشمرد و خاطرنشان کرد: دولت اعلام کرده، به هرمقداری که زکات جمع آوری شود، به همان میزان به عمران و آبادانی منطقه علاوه بر برنامه های عمرانی عادی دیگر دولت، کمک خواهد نمود.
حجت السلام علی مرادی به روند افزایش ساخت و ساز ناشی از پرداخت زکات در روستاها اشاره نمود و تاکید کرد: روستا خواستگاه عمران و استقلال اقتصادی خانواده ها و سپس کشور است توجه به مبانی دینی و از جمله پرداخت زکات، خمس و دیگر وظایف دینی و اعتقادی می تواند در این زمینه تاثیر سازنده تری داشته باشد.
رئیس ستاد زکات شهرستان بیجار حضور فعالانه روحانیون و معتمدین محل در ترویج زکات را بسیار سازنده و موفق خواند و خاطرنشان نمود: نیاز است جایگاه دینی و اعتقادی زکات و در میان جامعه تبیین و نهادینه شود.
وی تاکید کرد: مردم و جامعه باید به جایی برسند که دیگر نیاز به فعالیت ستاد زکات و حضور روحانی و معتمد محل برای جمع آوری زکات نداشته باشند، بلکه باید مانند دیگر مردم تاجر و فعالان بازار و دیگر معتقدین در تعیین سال زکاتی خود اقدام نمایند.
فرماندار شهرستان بیجار نیز گفت: در برنامه ریزی بودجه ای در خصوص حمایت از برنامه زکات و تشویق بیشتر، حدود یک میلیارد ریال احتصاص یافته است که امید است در زمان مناسب تامین اعتبار گردد.
بیژن زندیه از اولویت عمران روستایی و رفع محرومیت در برنامه پرداخت زکات خبرداد و افزود: مردم متدین روستاهایی که در پرداخت زکات تسریع و پیش قدم شوند، در اولویت اختصاص پرداخت سهم دولت قرار خواهند گرفت.
وی این طرح را یک مشوق بسیار خوب و پیش برنده دانست و خاطرنشان کرد: ستاد زکات در راستای نهادینه نمودن وظیفه شرعی زکات در بین مردم و ازجمله خانواده ها و جوانان از طریق مساجد و مدارس اقدام نماید.
شهرستان بیجاردر شرق استان کردستان واقع شده است.
7350/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تقدیر امام جمعه بیجار از همراهی دولت با زکات دهندگان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X