ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

6 نشانه اعتیاد به تلفن همراه

تصور کنید که در یک جمع دوستانه مشغول صحبت هستید و یا دور میز شام همراه با خانواده نشسته اید که یکدفعه فردی موبایل خود را به دست گرفته و مشغول کار با آن می شود. این کار قطعا به شما حس ناخوشایندی می دهد. اعتیاد به تلفن همراه یک اعتیاد کاملا واقعی است، درست مثل اعتیاد به الکل و مواد مخدر! پس بهتر است هر چه زودتر علائم آن را بشناسید و از آن دست بکشید. زینب حکیمی - بخش سلامت تبیان اعتیاد به موبایل بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب، سراغ تلفن همراهم می روم

اعتیاد و جذب چیزی شدن رفتاری است که عمیقا تفکر و احساسات فرد را تحت تأثیر قرار می دهد. با توجه به گزارشات، درصد بالایی از افراد بزرگسال هنگام خوابیدن در شب، گوشی همراه خود را بالای سرشان می گذارند.

لازم نیست به یک باره و به طور کامل از موبایل تان دست بکشید، فقط کافیست هنگام رانندگی، کار، غذا خوردن، گفتگو با دیگران و خواب آن را از خودتان دور کنید

اجازه ندهید پیام های شبکه های مجازی و سایر پیام ها ذهن تان را درگیر خود کند.

سعی کنید بعد از ساعت 8 شب دیگر از تلفن همراه تان استفاده نکنید.

وقتی حوصله ام سر می رود، از تلفن همراهم استفاده می کنم

هیجان و شادی قبل و بعد از استفاده از موبایل کمی طبیعی است، اما آیا شما نیز از آن دسته افراد هستید که هنگام دریافت پیام از شبکه های اجتماعی و غیره به وجد می آیید؟

بهتر است گوشی تان را برای مدت طولانی تری در سکوت و یا به قول معروف روی سایلنت بگذارید.

زمان خیلی زیادی را صرف کار با موبایل می کنم

صرف زمان زیاد برای کار با تلفن همراه هیجانات زیادی را به فرد می دهد و با این روند، میزان وابستگی  و ساعات استفاده از آن زیاد و زیادتر می شود، درست مانند افزایش دُز مواد الکلی و مخدر.

وقتی تلفن همراهم خارج از دسترس من است، آشفته می شوم

علائم دور ماندن از آنچه که به آن اعتیاد پیدا کرده ایم شامل استرس، اضطراب، تحریک پذیری، نومیدی و وحشت است. این علائم حتی گاهی در زمان کوتاه هم خودشان را نشان می دهند. درصد بالایی از بزرگسالان، ترسِ از دست دادن گوشی همراه خود را دارند.

دیگران از استفاده ی بیش از حد من شاکی اند

درگیری یا سایر افراد، یکی از چند نتیجه ی اعتیاد به تلفن همراه است. همسران، فرزندان و والدین زیادی از استفاده ی دائمی فرد از تلفن همراه شاکی اند و درگیری های زیادی به این دلیل رخ می دهد.

از دیگران بخواهید تا ساعات خاصی با شما تماس بگیرند و خود نیز سعی کنید استفاده بیش از حد از شبکه های مجازی و همچنین مکالمات طولانی مدت را ترک کنید.

به نظرم تلاش برای ترک اعتیاد به تلفن همراه کاری بی فایده است

باید برای ترک هر آنچه که به آن وابستگی شدید داریم، تمام فکر و قوای خود را به کار بگیریم و بدانیم که عمل ترک به مراتب سخت تر از وابستگی خواهد بود.

هر روز ساعات استفاده از تلفن همراه تان را کاهش دهید تا به آنچه که می خواهید برسید و از اعتیاد مبرا شوید.

لازم نیست به یک باره و به طور کامل از موبایل تان دست بکشید، فقط کافیست هنگام رانندگی، کار، غذا خوردن، گفتگو با دیگران و خواب آن را از خودتان دور کنید.


اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .

[ منبع این خبر سایت تبیان-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده