ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش چشمگیر ظرفیت زیرساخت های ارتباطی کشور -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای اینترنت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

به گزارش آکاایران: افتتاح پروژه فجر محقق می شود

 

آکا ایران- خسروی: ظرفیت پهنای باند داخل کشور در حوزه انتقال از ۲۵۰۰ به ۳۳۰۰ گیگابیت بر ثانیه ارتقاء می یابد.

,افزایش,چشمگیر,ظرفیت,[categoriy]

افزایش چشمگیر ظرفیت زیرساخت های ارتباطی کشور

افزایش چشمگیر ظرفیت زیرساخت های ارتباطی کشور -آکاافزایش,چشمگیر,ظرفیت,زیرساخت,ارتباطی,کشور

آکاایران: افزایش چشمگیر ظرفیت زیرساخت های ارتباطی کشور

مدیرعامل شرکت زیرساخت گفت: افتتاح پروژه تلاش (۲) زمینه افزایش امنیت تبادل اطلاعات در داخل، تامین نیاز اپراتورهای داخلی برای سرویس دهی بهتر به مخاطبان و نیز مسیر ترانزیت دیتا به عنوان یک سرویس اقتصادی در حوزه بین الملل را نیز میسر می سازد.

به گزارش آکا ایران به نقل از ایسنا، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در مراسم افتتاح پروژه فجر ( پروژه های تلاش ۲ و تجمیع ۱ و ۲) با بیان اینکه توسعه نسل های سوم و چهارم اینترنت و رشد روزافزون مصرف پهنای باند در کشور ، توسعه زیرساخت های ارتباطی را ضروری ساخته است، اظهار کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت در تمامی این سال ها به لطف و حمایت برنامه ریزان حوزه های ارتباطی، توانسته است، مسیر توسعه زیرساخت های ارتباطی را هدایت کند.

خسروی ادامه داد: پروژه فجر که با هدف توسعه پهنای باند شبکه زیرساخت در کشور اجرا شد و در آستانه سی و هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسد شامل سه پروژه بزرگ زیرساختی است که با عنوان پروژه های تلاش (۲) و تجمیع (۱) و (۲) شناخته می شود.

وی به معرفی پروژه تلاش پرداخت و گفت: پروژه تلاش (۲) که در ادامه مجموعه ای از پروژه های بزرگ ارتباطی کشور با عنوان توسعه لایه انتقال شبکه زیرساخت اجرا می شود ، گام مهم دیگری است که ظرفیت زیرساخت های ارتباطی کشور را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.

خسروی گفت: در این پروژه ظرفیت پهنای باند داخل کشور در حوزه انتقال از ۲۵۰۰ به ۳۳۰۰ گیگابیت بر ثانیه ارتقاء می یابد و زیرساخت لازم برای توسعه شبکه ملی اطلاعات توسط متخصصان داخلی به شکل واقعی و موثر فراهم می شود.

وی با بیان اینکه این شرکت موتور حرکت به سمت جلو برای تمامی بازیگران بخش ICT کشور است افزود: پرژه های تجمیع (۱) و (۲) که در لایه دیتا به عنان سومین لایه زیرساختی اجرا شد ، ظرفیت های ارتباطی را برای اجرای پرشتاب سایر طرح های توسعه ای در این عرصه فراهم می سازد و با اجرای آن ، ظرفیت بستری شبکه دیتای کشور تا ۵ برابر افزایش می یابد.

خسروی ادامه داد: افزایش ظرفیت ارتباطات ۳۱ مرکز مابین لایه های دسترسی و core (کر) به میزان ۷۲۰ گیگ، افزایش ۳۴۰۰ گیگابیت ظرفیت در لایه دسترسی شبکه و نوسازی بخشی از تجهیزات لایه core (کر) و Gateway (گیت وی ) شبکه بخشی از دستاوردهای اجرای این پروژه است.

وی اظهارکرد: اصلاح توپولوژی شبکه با هدف رفع گلوگاه ها و تبدیل آن به یک شبکه مهندسی و سلسله مراتبی که موجب افزایش محسوس پارامترهای کیفی دسترسی آسان شده است از سایر دستاوردهای اجرای این پروژه است که به واسطه تلاش بی وقفه و پیگیری کارشناسان داخلی و در بازه زمانی ۱۸۰ روز محقق گردیده است.

رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت خاطر نشان کرد: بهینه سازی روتینگ شبکه IP ، امکان ارائه سرویس های جدید در این شبکه و فراهم کردن امکان جذب حداکثری پهنای باند اینترنت از دستاوردهای دیگر پروژه تجمیع به شمار می رود.[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-تکنولوژی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده