ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیا آمریکا کنترل اینترنت را از دست می دهد -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای اینترنت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش اینترنت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- قرار است شرکت اینترنتی برای نام ها و شماره های واگذار شده «آیکان» از یک نهاد غیرانتفاعی به یک نهاد مستقل غیردولتی تبدیل شود.

,آمریکا,کنترل,اینترنت,[categoriy]

آیا آمریکا کنترل اینترنت را از دست می دهد

آیا آمریکا کنترل اینترنت را از دست می دهد -آکاآمریکا,کنترل,اینترنت

آکاایران: آیا آمریکا کنترل اینترنت را از دست می دهد

به گزارش آکا ایران به نقل از ایرنا، "گوران ماربی" سوئدی روز دوشنبه گذشته به ریاست شرکت آیکان که آدرس های اینترنتی را مدیریت می کند، منصوب شد.

ماربی که مدیر کل سازمان پست و مخابرات سوئد است، مسئولیت این شرکت اینترنتی برای واگذاری نام ها و شماره ها را به زور رسمی در ماه مه که این شرکت غیرانتفاعی به یک نهاد مستقل غیردولتی تبدیل می شود، بر عهده خواهد گرفت.

وی با توصیف آیکان به عنوان یک نهاد در حال تحول، وعده داده است که آن را در مسیر «مدل مشارکتی تمامی ذینفعان اینترنت» نگاه می دارد.

حامیان مدل مشارکت تمامی ذینفعان اینترنت، تبدیل آیکان به یک نهاد مستقل غیردولتی را حرکتی نمادین در جهت استقلال وب می دانند و معتقدند که گرچه این انتقال نجوه فعالیت اینترنت را تغییر نخواهد داد اما به کاربران، کسب و کار و دولت ها درخصوص یکپارچگی آن اطمینان می دهد.

مدل مشارکت تمامی ذینفعان اینترنت برخلاف مدل سیستم چند جانبه که توسط دولت ها کنترل می شد، در نظر دارد به طور مجازی به تمامی کاربران در بخش عمومی و خصوصی اجازه دهد تا در اداره اینترنت مشارکت کنند.

آیکان می گوید که طرح تبدیل وضعیت این شرکت که از اوایل سال ۲۰۱۴ در دست تهیه و تدارک است، در مرحله نهایی قبل از ارائه به دولت آمریکا قرار دارد و سرنوشت آن امسال مشخص می شود.

اگر دولت آمریکا این طرح را تایید کند، قرارداد میان آیکان و دولت آمریکا روز ۳۰ سپتامبر منقضی می شود.

آیکان ( ICANN)، شرکت اینترنتی برای نام ها و شماره های واگذار شده ( Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) شرکتی غیرانتقاعی و مستقر در شهر لس آنجلس است.

این شرکت مسوول مدیریت واگذاری نام های دامنه و آدرس های پروتکل اینترنت است. وظایف آیکان عبارت است از ضمانت تخصیص آدرس پروتکل اینترنت برای یک فضا در اینترنت، واگذاری پروتکل شناسه، سیستم مدیریت نام دامنه سطح بالا، و عمل گرهای مدیریت ریشه کارگزار ( root server).[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-تکنولوژی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده