ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نوبخت:برنامه توسعه استان های شمال کشور تدوین می شود

دکتر محمدباقر نوبخت روز شنبه دراختتامیه نخستین نشست برنامه ریزی و توسعه استان های شمالی کشور درخزرآباد ساری افزود : این برنامه با مشارکت استان های مازندران، گیلان و گلستان تدوین و به سازمان مدیریت وبرنامه ریزی ارایه می شود.
وی اضافه کرد : کارگروه برنامه ریزی این استان ها موظفند تا این برنامه را با رویکرد ظرفیت های موجود، پیش بینی توسعه آینده و چالش های و موانع توسعه ای استان های شمالی کشور حداکثر تا یکماه آینده تدوین و به سازمان برنامه ریزی و مدیریت ارسال کنند.
وی پیشنهاد کرد تا استان های شمالی کشور برای تسریع در تدوین برنامه توسعه شمال کشور کارگروه مشترک برنامه ریزی تشکیل دهند تا بتوانند راهبردهای این برنامه را تدوین و عملیاتی کنند.
سخنگوی دولت گفت که در این برنامه باید به طور مشخص استان های شمال تشریح کنند که در سال 95 تا 99 چه کارهایی را برای توسعه باید انجام دهند و وضعیت استان ها در سال پایانی از لحاظ توسعه ای به کجا ختم می شود.
ساماندهی استان های کشور در 9 منطقه
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور از ساماندهی استان های کشور در 9 منطقه توسعه ای خبرداد و گفت تمام استان های کشور متناسب با وضعیت جغرافیایی، اقلیمی و قابلیت های توسعه ای در این مناطق جانمایی می شوند.
وی اضافه کرد : در مرحله اول استان های شمالی کشور شامل استان های مازندران، گیلان و گلستان به عنوان منطقه یک کشور ساماندهی شدند و مرحله دوم این برنامه برای استان های آذری زبان شامل آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل و زنجان پیگیری خواهد شد.
دکتر نوبخت گفت : دولت در سه سال گذشته ساماندهی استان ها به 9 منطقه را به صورت کارشناسی دنبال کرد و در سال پایانی این کار را در آستانه برنامه ششم عملیاتی کرد.
وی اضافه کرد : قطار توسعه کشور به حرکت خود همانند گذشته ادامه خواهد داد و ما باید در این مدت که مسوولیت را بر عهده داریم، برنامه خود را برای توسعه ارائه کنیم.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور افزود : مردم انتظار دارند تا با عقلانیتی که در مدیریت کشور در سال های اخیر حاکم شد؛ بتوانیم با عقل جمعی موانع پیشروی توسعه استان ها را برداریم و گام اساسی برای توسعه استانی برداشته شود.
نوبخت از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا برای عقب نماندن از قطار توسعه کشور با دولت همراهی و همگامی داشته باشند.
نخستین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان های منطقه یک کشور شامل استان های مازندران؛ گیلان و گلستان صبح امروز با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و استانداران سه استان شمال کشور در خزرآباد ساری برگزار شد.
دومین نشست این شورا نیز زمستان سال آینده برای بررسی کارکردهای استان ها با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در ساری برگزار خواهد شد.
6982/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده