ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

غلبه مسایل نژادی و قومیتی در پلیس انگلیس صدای مجلس عوام را هم درآورد

به گزارش ایرنا، براساس این آمار که توسط کمیته وزارت کشور مجلس عوام منتشر شده است، در سال 2015 میلادی تنها 5.5 درصد از نیروهای پلیس انگلیس و ولز سیاه‌پوست و از اقلیت‌های قومی بوده‌اند.
براساس گزارش کمیته وزارت کشور مجلس عوام ، در سال گذشته میلادی از هر 201 افسر پلیس انگلیس و ولز تنها دو نفرشان از سیاه‌پوست و یا از اقلیت‌های قومی بوده اند.
این در حالی است که در حدود 14 درصد از جمعیت انگلیس و ولز سیاه‌پوست و یا از اقلیت‌های قومی هستند.
کمیته وزارت کشور مجلس عوام غلبه کامل سفیدپوستان در نیروهای پلیس انگلیس و ولز و عدم توجه به‌گزینش سیاه‌پوستان و اقلیت‌های قومی با توجه به جایگاه جمعیتی آنها، را امری تکان‌دهنده توصیف کرده است.
براساس یافته‌های کمیته مجلس عوام، در حال حاضر در برخی از نیروهای پلیس انگلیس و ولز هیچ سیاه‌پوست و یا اقلیت قومی فعالیت ندارند و حرکت‌های صورت گرفته برای افزایش شمار آنها در این نیروها بسیار آهسته بوده است.
'کنت واز' نماینده پارلمانی حزب کارگر و رییس این کمیته در این خصوص بیان داشته که نبود سیاه‌پوستان و یا اقلیت‌های قومی در میان نیروهای پلیس انگلیس بسیار تکان‌دهنده است.
وی عنوان کرده است: این در حالی است که نیروهای پلیس در انگلستان بایستی آیینه تمام نمایی از جوامع ، مذاهب ، نژادها و اقلیت‌های قومی این کشور باشند.
این نماینده پارلمانی انگلیس افزود: اگر آمارهای های سال 1999 میلادی را با سال 2015 میلادی در این خصوص مقایسه کنند، پیشرفته‌های صورت گرفته بسیار کند و شبیه حرکت حلزون بوده است.
این گزارش کمیته پارلمانی مجلس عوام در حالی منتشر می‌شود که 'ترزا می ' وزیر کشور محافظه کار انگلیس نیز در سال گذشته میلادی با اذعان به 'بیش‌ از حد سفیدپوست' بودن نیروی پلیس این کشور، خواستار تنوع بخشیدن به نیروهای آن شده بود.
هرچند یک مقام ارشد پلیس متروپلیتن انگلیس روز شنبه در واکنش به گزارش کمیته مجلس عوام گفته است که 30 درصد از نیروهای جدید استخدام این نیرو در سال جاری میلادی از میان اقلیت‌های قومی و مذهبی و سیاه‌پوستان انتخاب ‌شده‌اند.
پیش‌ از این نیز منابع انگلیسی از جمله روزنامه گاردین فاش کرده بودند که پلیس انگلیس برای استخدام نیروهایش، مسایل نژادی و قومیتی را مدنظر قرار می‌دهد و به همین دلیل اقلیت‌های قومی شانس کمتری برای ورود به پلیس دارند.
گاردین با استناد به آمارهای رسمی گزارش داده بود که در بیش از دوم سوم از واحد‌های پلیس انگلیس متقاضیان سفیدپوست نسبت به اقلیت‌های قومی شانس بیشتری برای استخدام شدن دارند.
فعالان مدنی بر این باور هستند این ترکیب نیروی پلیس انگلیس، بر روی مأموریت‌های کاری آنها خصوصا در دستگیری افراد مظنون بشدت تاثیر منفی گذاشته است.
به گفته آنها، افسران پلیس در کلان‌شهر لندن از اختیارات قانونی تفتیش، بیشتر علیه اقلیت سیاه‌پوست تا سفیدپوستان استفاده می‌کنند.
براساس گزارش منابع رسمی انگلیس، احتمال اینکه یک فرد سیاه‌پوست توسط پلیس این کشور دستگیر شود، سه برابر بیشتر از احتمال دستگیری یک فرد سفیدپوست است.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده