ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

291 هزار نفر در استان کرمانشاه از نعمت سواد محروم هستند

هرمز نوروزی روز شنبه در گردهمایی مدیران مدارس شهری شهرستان روانسر افزود: از این تعداد 24 هزار نفر از والدین دانش آموزان مدارس استان کرمانشاه می باشند.
وی تصریح کرد: با توجه به مصوبه 737 شورای عالی انقلاب فرهنگی و لزوم آموزش والدین بی سواد دانش آموزان ، اهتمام مدیران، معلمان و عوامل اجرایی مدرسه در فراهم کردن زمینه حضور بی سوادان در کلاس های سوادآموزی اولویت برنامه سوادآموزی مدارس است.
رئیس اداره سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به این که پیشتر حداکثر سن برای افراد بی سواد در گروه های کشاورز و مددجویان کمیته امداد برای حضور در کلاس ها 49 سال بود اضافه کرد: در سال 95 حداکثر سن برای افراد بی سواد برای ثبت نام و شرکت در کلاس های سواد آموزی 59 سال است.
نوروزی گفت: در صورتی که معلمان و یا هر فرد باسوادی بتواند کسانی که دارای مشکل ناشنوایی، نابینایی و معلولیت هستند با سواد نماید مبلغ 10 میلیون ریال پاداش می گیرد.
وی اظهار داشت: در روستاهایی که فقط یک نفر بی سواد داشته باشند و کسی بتواند وی را از نعمت سواد برخوردار سازد از سوی سوادآموزی آموزش و پرورش مبلغ 10 میلیون ریال حق الزحمه دریافت می کند.
رئیس اداره سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به این که شهرستان روانسر در آموزش بی سوادان از لحاظ کیفی در سال 94 رتبه قابل قبولی دارد گفت: بهره گیری از ظرفیت انجمن های اولیاء و مربیان مدارس در اطلاع رسانی، لزوم سواد والدین در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و استفاده از امکانات سایر دستگاه های فرهنگی و خدمات رسان در شناسایی بی سوادان بسیار حایز اهمیت است.
8066/7455

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده