291 هزار نفر در استان کرمانشاه از نعمت سواد محروم هستند

هرمز نوروزی روز شنبه در گردهمایی مدیران مدارس شهری شهرستان روانسر افزود: از این تعداد 24 هزار نفر از والدین دانش آموزان مدارس استان کرمانشاه می باشند.
وی تصریح کرد: با توجه به مصوبه 737 شورای عالی انقلاب فرهنگی و لزوم آموزش والدین بی سواد دانش آموزان ، اهتمام مدیران، معلمان و عوامل اجرایی مدرسه در فراهم کردن زمینه حضور بی سوادان در کلاس های سوادآموزی اولویت برنامه سوادآموزی مدارس است.
رئیس اداره سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به این که پیشتر حداکثر سن برای افراد بی سواد در گروه های کشاورز و مددجویان کمیته امداد برای حضور در کلاس ها 49 سال بود اضافه کرد: در سال 95 حداکثر سن برای افراد بی سواد برای ثبت نام و شرکت در کلاس های سواد آموزی 59 سال است.
نوروزی گفت: در صورتی که معلمان و یا هر فرد باسوادی بتواند کسانی که دارای مشکل ناشنوایی، نابینایی و معلولیت هستند با سواد نماید مبلغ 10 میلیون ریال پاداش می گیرد.
وی اظهار داشت: در روستاهایی که فقط یک نفر بی سواد داشته باشند و کسی بتواند وی را از نعمت سواد برخوردار سازد از سوی سوادآموزی آموزش و پرورش مبلغ 10 میلیون ریال حق الزحمه دریافت می کند.
رئیس اداره سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به این که شهرستان روانسر در آموزش بی سوادان از لحاظ کیفی در سال 94 رتبه قابل قبولی دارد گفت: بهره گیری از ظرفیت انجمن های اولیاء و مربیان مدارس در اطلاع رسانی، لزوم سواد والدین در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و استفاده از امکانات سایر دستگاه های فرهنگی و خدمات رسان در شناسایی بی سوادان بسیار حایز اهمیت است.
8066/7455

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «291 هزار نفر در استان کرمانشاه از نعمت سواد محروم هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X