سطح زیرکشت باغ های جنوب کرمان افزایش یافت

به گزارش ایرنا اسلام شاهرخی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته یکهزار و 114 تن محصول باغی در این منطقه تولید شد که به بازارهای مصرف عرضه می شود.
وی بیان کرد: باغ های جنوب کرمان بیشر شامل نخیلات، مرکبات و گونه های سردسیری می باشد و افزایش سطح زیرکشت باغ ها شامل نخیلات، تاکستان، مرکبات و انبه است.
وی با اشاره به توسعه 105 هکتار باغ مرکبات در این منطقه تصریح کرد: در سال 93 سطح زیرکشت باغ‎های مرکبات جنوب کرمان 32 هزار و 409 هکتار بوده که سال گذشته به 32 هزار و 514 هکتار افزایش یافت.
شاهرخی گفت: سطح زیرکشت نخلستان های این منطقه نیز با احداث 114 هکتار در سال گذشته به 30 هزار و 724 هکتار افزایش یافته است.
وی بیان کرد: در بخش گیاهان دارویی با افزایش 33 هکتاری، سطح زیرکشت این گیاهان از پنج هزار و 887 هکتار در سال 93 به پنج هزار و 920 هکتار در سال 94 افزایش یافت.
به گفته وی سطح زیرکشت باغ های زیتون این منطقه نیز یکهزار و 485 هکتار می باشد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان افزود: سطح زیرکشت درختان سردسیری در این منطقه با توسعه 490 هکتار به شش هزار و 264 هکتار افزایش یافته است.
سالانه بیش از چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در هفت شهرستان جنوب استان کرمان تولید می شود.
7450/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سطح زیرکشت باغ های جنوب کرمان افزایش یافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X