ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اولویت دهه چهارم انقلاب خدمتگزاری به محرومین و مستضعفین است

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد امین توکلی‌زاده در همایش جوانان رضوی که در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت صاحب الزمان(عج) اظهار داشت: حکم مقام معظم رهبری بایستی نصب‌العین و نقشه راه آستان قدس رضوی و همه کسانی که دلباخته امام رضا(ع) هستند، قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در حکم انتصاب تولیت آستان قدس رضوی، مقام معظم رهبری، چهار بار بر خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی تاکید فرموده‌اند، خدمت به زائران آن بارگاه مقدس به ویژه ضعفا و نیازمندان، خدمت به مجاوران و بویژه مستمندان و مستضعفان، بهره‌مند ساختن تهیدستان نقاطی از کشور که موقوفات در آن قرار دارند و تاکید بر بندهای ۲ و ۳ که این تاکیدات اهمیت موضوع را از نگاه معظم‌له بر ما آشکار می‌سازد.

توکلی‌زاده تصریح کرد: چه بار بر زمین مانده‌ای در انقلاب اسلامی باقی مانده که ولی فقیه برای آن حکمی صادر فرموده‌اند و در یک حکم، ۴ بار بر خدمت رسانی به محرومین و مستضعفین تاکید کرده‌اند!

وی گفت: در کشور ما کمیته امداد و دستگاه‌های خدمت‌رسان به محرومان وجود دارد اما بایستی کار ویژه‌ای از سوی آستان قدس رضوی در این زمینه صورت بگیرد.

این فعال فرهنگی و رسانه‌ای با بیان اینکه قطعا در حوزه خدمت رسانی به محرومان ضعف‌هایی وجود دارد و در ادبیات و گفتمان ما نیز واژه مستضعف کمرنگ شده است، اظهار داشت: یادش به خیر نیمه شعبان ما، عید مستضعفین بود و یادش به خیر، بسیج ما، بسیج مستضعفین بود. ادبیات کشور ما عوض شده و یک ارزشی به نام مستضعف امروز تبدیل به ضد ارزش شده و یک ارزشی به نام خدمت رسانی کم ارزش تلقی می‌شود، در این مسیر بعضی‌ها غفلت و بعضی نیز بالاتر از آن تغافل می‌کنند.

وی گفت: عزیزان امروز به برکت اهل بیت(ع) پرچم انقلاب اسلامی در اقصی نقاط دنیا، در یمن، عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و پاکستان برافراشته است و دشمنان در میدان نبرد منفعل شده و کاری نمی‌توانند از پیش ببرند، همانگونه که در سوریه و یمن حریف مجاهدان فی‌سبیل‌الله نشدند.

مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی ابراز داشت: دشمنان ما برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی دو جبهه دیگر را تعریف کرده‌اند که یکی تهاجم فرهنگی و دیگری راه انداختن شورش‌های اجتماعی بر اساس فقر و محرومیت و جدا کردن محرومین و مستضعفین ازانقلاب و نظام اسلامی است.

وی گفت: البته این خیال باطل است و مردم متدین و دلداده اهل بیت(ع) ایران اسلامی، مهمترین مؤلفه قدرت در این نظام هستند. اما اگر اینگونه به موضوع نگاه کردیم ارزش خدمت گذاری به محرومان بر ما معلوم می‌شود. دشمنی که در سوریه زمین گیر شده در داخل کشور می‌خواهد ما را از این طریق زمین‌گیر کرده و نظام را با چالش مواجه کند.

توکلی‌زاده ادامه داد: بر همین اساس و مبناست که دیده بان بصیر و هوشیار انقلاب اسلامی تاکید می‌فرمایند که باید حواسمان به همه زائران، مجاوران و محبان اهل بیت(ع) در سراسر دنیا باشد.

وی ادامه داد: امروز دو ماه و نیم از حکم مقام معظم رهبری گذشته است و ایشان پرچم انقلاب و نهضت خدمت گذاری به محرومان را برافراشته‌اند، تک تک ما که ادعای پیروی از ولایت فقیه را داریم باید پاسخگو باشیم که دراین مدت چه کرده‌ایم؟

وی تصریح کرد: این تفسیر غلط که فکر کنیم مخاطب حکم مقام معظم رهبری صرفاً تولیت آستان قدس است را باید از ذهنمان پاک کنیم. مگر وقتی امام(ره) گفت حصر آبادان باید شکسته شود مخاطبش یک قشر خاصی بود از مشهد و کرمان و جاهای دیگر همه سوار اتوبوس و مینی بوس شدند و خودشان را به آبادن رساندند.

توکلی‌زاده اظهار داشت: اگر نگاهمان به انقلاب اسلامی این است که فلان فرمانده، فلان مسئول، فلان مدیر و در کل مسئولان نظام کاری انجام دهند، فاتحه انقلاب را باید بخوانیم. اگر تک تک ما خودمان را سرباز حکم رهبری در عرصه های مختلف دیدیم امید به انقلاب فراهم است که بحمدالله هست.

وی تصریح کرد: بعضی وقت‌ها باید نسبت به خودمان انتقاد کنیم. محرومیت زیبنده میهن اسلامی ما نیست. در همین حاشیه شهر مشهد، روستاهایی را به اتفاق حجت‌الاسلام رئیسی سر زدیم که تنها راه معیشتشان مطلقا یارانه است. ما منتظریم که نهادهای خدمت رسان به کمک ما بیایند و آستان قدس رضوی را در اجرای این مسئولیت خطیر یاری کنند.

وی گفت: باید این افتخار معنوی خدمت به امام رضا(ع) را تبدیل به سرمایه معنوی کنیم و به یاری محرومان و مستضعفان بشتابیم. تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب با نگاه اداری میسر نمی‌شود، باید بپذیریم که بر اثر گذشت زمان آسیب‌هایی در نظام ما پدید آمده و کمر همت ببندیم تا این انقلاب را که ثمره خون شهدا و مجاهدتهای مردان و زنان با غیرت سرزمین مان است از گزند دشمنان حفظ کنیم.

وی صیانت و پاسداری از هویت انقلابی که امروز مورد هجمه دشمنان است را مهمترین وظیفه جوانان مومن و انقلابی کشور برشمرد و گفت: آمریکایی‌ها می‌گویند برای تغییر ماهیت جمهوری اسلامی، ۱۰ سال زمان نیاز داریم که ۴ سال از زمانی که این حرف را زدند، گذشته است. آنها در صددند که ماهیت و اساس این انقلاب را که مردم هستند از پیکره انقلاب جدا کنند و برای این هدفشان با رسانه‌ها و ابزارهای تبلیغاتی گسترده در حال شبهه افکنی و فتنه هستند.

مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی اظهار داشت: بازگشت به گفتمان انقلاب اسلامی، کار و روحیه جهادی و تلاش مضاعف برای ریشه کن کردن فقر، بیکاری، اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی، نیاز امروز جامعه اسلامی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده