ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش کنسرت‌ برای مقابله با افسردگی

برای کنسرت‌ها «ارشاد» مجوز می‌دهد و «خودسرها» لغو می‌کنند. هیچ‌کدام هم به نفعِ دیگری کنار نمی‌آیند و همین است که تراژدی‌ای رقم زده که علاوه بر لیستِ بلندبالایِ ممنوع‌الکارها که حتی نامِ‌ بزرگی چون «محمدرضا شجریان» در آن دیده می‌شود و از آن طرف، کنسرتِ کسانی چون «شهرام ناظری» و «کیهان کلهر» هم لغو می‌شود. وب‌سایت موسیقی ما: برای کنسرت‌ها «ارشاد» مجوز می‌دهد و «خودسرها» لغو می‌کنند. هیچ‌کدام هم به نفعِ دیگری کنار نمی‌آیند و همین است که تراژدی‌ای رقم زده که علاوه بر لیستِ بلندبالایِ ممنوع‌الکارها که حتی نامِ‌ بزرگی چون «محمدرضا شجریان» در آن دیده می‌شود و از آن طرف، کنسرتِ کسانی چون «شهرام ناظری» و «کیهان کلهر» هم لغو می‌شود. ممنوعیت حضور نوازندگان زن در بسیاری از شهرستان‌ها نیز همچنان پابرجاست، با این حال «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزاری کنسرت‌ها را راهی برای مقابله با افسردگی می‌داند و می‌گوید وزارتِ متبوعش تلاش‌هایی را در زمینه‌ی افزایش این رویدادها انجام می‌دهد.

وزیر ارشاد به این مساله اشاره دارد که یکی از راهکارهای مقابله با افسردگی انجام فعالیت های فرهنگی و هنری است و برگزاری کنسرت به ویژه کنسرت‌های موسیقی سنتی است. او که در آیین بهره‌برداری از گالری موزه دی دی ایزدشهر نور سخن می‌‌گفت، با بیان اینکه امسال گفتمان سازی و فرهنگ سازی در بحث اقتصاد مقاومتی در دستور کار شوراهای فرهنگی سراسر کشور قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: «با توجه به نام گذاری امسال مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، یکی از وظایف دستگاه های فرهنگی کشور فرهنگ سازی در راستای مباحث اقتصاد مقاومتی مانند تکیه بر تولید ملی، اصلاح الگوی مصرف و مقابله با اسراف کاری است. دولت در تلاش است تا همه فعالیت های فرهنگی و هنری از توجیه اقتصادی برخوردار شود زیرا نیاز جامعه امروز بهره گیری از هنرهای متنوع در زمینه های آموزشی و اوقات فراغت است که قطعا باید علاوه بر ارزش هنری دارای ارزش اقتصادی نیز باشد و این موضوع در حوزه هنرهای تجسمی به صورت بارز و حالت رو به رشد مشهودتر است.»

وی با بیان اینکه متاسفانه آمار افسردگی در ایران رو به افزایش است و به همین دلیل یکی از نیازهای جامعه امروز ایجاد نشاط است، افزود: «به همین دلیل وزارت ارشاد به برگزاری کنسرت ها و به ویژه موسیقی سنتی، تولید فیلم ها و برنامه های با محتوای طنز تاکید می کند زیرا یکی از راهکارهای مقابله با افسردگی انجام فعالیت های فرهنگی و هنری است.»
 
او همچنین تاکید می‌کند که امروزه باید اداره مجموعه های فرهنگی و هنری را بخش خصوصی انجام دهد زیرا بار مسئولیت دولت بسیار سنگین است و باید این تصدی گری ها را رها کند: «درهمین راستا بسیاری از مجتمع های فرهنگی و هنری در سطح کشور بر اساس مصوبه دولت با قیمت های بسیار نازل در حال واگذاری به بخش خصوصی است که این اقدام به منظور جلوگیری از تغییر کاربری مجموعه های فرهنگی و هنری صورت گرفت.»

[ منبع این خبر سایت برترین ها- فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها- فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X