ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هر مدرسه یک حرفه از رویکرد سما کشور در برنامه پنج ساله است

احمد زرهانی روز شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران در رشت افزود: در هر مدرسه یک حرفه با نگاه بومی در برنامه پنج ساله در مدارس سما کشور عملی می شود.
وی با بیان این که هر مدرسه یک حرفه در برخی از مدارس سما کشور تحقق یافته، اظهار کرد: این برنامه در مدارس سما گیلان نیز امروز در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سازمان سما استان به تصویب رسیده است.
زرهانی بیان داشت: آموزش زبان و ادبیات فارسی یک کشور خارجی (اکنون انگلیسی و بعد توسعه می یابد) ، تامین سلامت تن و روان دانش آموزان و اقامه نماز از دیگر رویکردها و تدابیر اتخاذ شده برای برند سما طی پنج سال برنامه ریزی شده است.
وی تعداد دانش آموزان در مدارس سما کشور را حدود 65 هزار نفر عنوان و خاطر نشان کرد: در زمان حاضر بیش از 650 مدرسه سما در سراسر کشور در دوره های پیش دبستانی، دوره اول و دوم متوسطه فعال است.
رئیس سازمان سما کشور یادآور شد: همچنین بیش از یکصد هزار دانشجو دوره کاردانی در بیش از 310 آموزشکده سما در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند.
وی اظهار داشت: در برنامه پنج سال از امسال تا 99 برای دانشجویان در آموزشکده ها دو درصد و دانش آموزان در مدارس سما کشور به صورت میانگین رشد هفت درصدی پیش بینی کرده ایم.
زرهانی بیان داشت: تلاشمان این است که در هر جا که یک واحد دانشگاه آزاد فعال است ،مجموعه مدارس را افزایش دهیم و اگر واحد دانشگاهی نداریم ، تاسیس کنیم.
وی با بیان این که نگاه سازمان سما به طرح آمایش سرزمین است، تصریح کرد: ارتباط با صنعت ، آموزش های کوتاه مدت برای دانشجویان و افراد نیازمند به آموزش مورد توجه سازمان است.
وی با تاکید بر این مطلب که سازمان سما در آموزشکده های خود دانشجویانی کارورز تربیت می کند، اضافه کرد: دانش فنی، قدرت فنی و تربیت افرادی توانمند در سازمان سما مورد توجه است.
وی در رابطه با اهداف سفر خود به استان گیلان تصریح کرد: در این سفر از نزدیک با کار سما در گیلان آشنا شدم و میزان پیشرفت ها و برنامه های کیفی و توسعه کمی را مورد مطالعه قرار دادم.
رئیس سازمان سما کشور خاطر نشان کرد: کارنامه استان گیلان در مجموع موفقیت آمیز بوده اما راهی پیش رو داریم که بایستی هر چه بیشتر تلاش شود.
وی با اشاره به برگزاری جلسه امروز (شنبه) شورای نظارت و هماهنگی سازمان سما استان گیلان اظهار کرد: صدور مجوز برای تاسیس مدارس سما در فومن از جمله دستاوردهای این جلسه بود.
7286/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده