ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تحرک جدید رژیم های عربی برای نزدیک شدن بیشتر به تل آویو

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معا، شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع دیپلماسی غربی اعلام کرد که برخی کشورهای عربی در صدد ایجاد تغییراتی در طرح سازش سعودی و طرح سازش عربی با رژیم اسرائیل به منظور از سرگیری مذاکرات سازش هستند  تا در مقابل تغییراتی در روابط میان آنها و رژیم اسرائیل ایجاد شود.

بر اساس این گزارش این شبکه عنوان کرد: برخی کشورهای عربی از جمله عربستان، کشورهای حاشیه خلیج فارس، اردن و مصر آماده هستند تا تغییراتی را در طرح سازش عربستان و طرح اعراب برای صلح با اسرائیل به منظور از سرگیری مذاکرات سازش اعمال کنند و در مقابل نیز روابط این کشورها با رژیم اسرائیل دستخوش تغییر شود.

در ادامه این شبکه صهیونیستی اعلام کرده است که عربستان و برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس از طریق فرستاده های بین المللی مانند «تونی بلر» نخست وزیر سابق انگلیس پیام هایی در این راستا به رژیم اسرائیل ارسال کرده اند و منتظر پاسخ رسمی رژیم اسرائیل به پیشنهاد تغییر و بازنگری هستند؛ به ویژه در رابطه با بازگرداندن بلندی های جولان و حق بازگشت که در طرح صلح عربی بر آن تاکید شده است.

این شبکه متعلق به رژیم صهیونیستی عنوان کرده است: به محض اینکه کشورهای عربی مذکور پاسخ اسرائیل را دریافت کنند، مذاکرات مربوط به اصلاح و تغییر به رهبری مصر آغاز خواهد شد تا بر مبنای آن این مذاکرات از سرگرفته شود. همچنین در برخی جریان ها در میان رهبران کشورهای عربی در منطقه که با اسرائیل ارتباط ندارند، اراده ای برای تغییر شکل روابط با اسرائیل وجود دارد.

شایان ذکر است که بر اساس طرح سازش سعودی ها در سال ۲۰۰۲ و طرح صلح عربی در سال ۲۰۰۷ بر حق بازگشت جولان به سوریه و حق بازگشت آوارگان تاکید می شد اما به نظر می رسد که تغییراتی که قرار است رژیم های سازشکار صورت دهند همین این دو موضوع را هدف قرار خواهد داد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده