ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعیین دستمزد راهنمایان گردشگری برای امسال

جامعه تورگردانان، جامعه راهنمایان، کانون سراسری راهنمایان و سازمان میراث فرهنگی تفاهمنامه ۴ جانبه‌ای را برای تعیین دستمزد راهنمایان گردشگری در سال ۹۵ امضا می‌کنند.

به گزارش مهر، امسال هم مانند سال‌های گذشته نمایندگانی از جامعه تورگردانان کشور به عنوان جامعه‌ای از فعالان حوزه تورهای ورودی به ایران به همراه نمایندگانی از کانون سراسری انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری و نمایندگانی از جامعه راهنمایان گردشگری که بیشتر متشکل از راهنمایان تورهای ورودی به کشور هستند جلسه‌ای می‌گذارند تا مشکلات و مسایل موجود، نحوه همکاری راهنمایان گردشگری با دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی و تعیین دستمزد آنها در سال ۹۵ با هدف یکسان سازی براساس مقررات و ضوابط مربوطه مورد بررسی قرار گیرد به همین منظور یک نماینده از طرف بخش دولتی و دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری نیز در این جلسه که در روزهای آتی برگزار خواهد شد حضور می یابد. به این ترتیب دستمزد راهنمایان در چهار گروه طبیعت گردی، سیاحتی، کویرنوردی و شکار بررسی می شود.

در این باره آرش نورآقایی رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری به مهر گفت: به راهنمایانی که عضو این کانون هستند اعلام کرده ایم که حداقل دستمزد ۱۹۲ هزار و ۸۰۰ تومان است این رقم روز ۲۰ اسفند ماه سال ۹۴ تعیین شد با این وجود در روزهای آینده جلسه ای با تورگردانان به عنوان کارفرما و سازمان میراث فرهنگی به عنوان ناظر برگزار می شود تا رقم نهایی دستمزد قانونی شود ما این نرخ را براساس فرمی که تهیه شد، اعلام کردیم با این حال باید پیشنهاد خود را در این جلسه ارائه دهیم.

وی گفت: تعیین دستمزد برای راهنمایان گردشگری، براساس زبان تخصصی راهنمایان، نوع فعالیت و بیمه آنها خواهد بود.

اکنون جامعه تورگردانان از دفاتر خدمات مسافرتی فعال در تورهای ورودی خواسته تا دستمزد پیشنهادی خود را برای راهنمایان گردشگری به جامعه تورگردانان اعلام کنند. در تیر ماه سال ۹۴ جامعه راهنمایان گرشگری، فعالان این جوزه و جامعه تورگردانان اعلام کرده بودند که هر راهنمای تور می بایست روزی حداقل ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان دستمزد بگیرد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X