ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بانوان سرپرست 2.5 میلیون خانواده در کشور هستند

بانوان سرپرست 2.5 میلیون خانواده در کشور هستند

ایرنا/ معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر دو میلیون و 500 هزار نفر از بانوان کشور سرپرست خانواده هستند.
حبیب الله مسعودی فرید روز پنجشنبه در نخستین همایش ملی آسیب شناسی طلاق در ارومیه افزود: متاسفانه تعداد خانواده های تک والد در کشور در حال افزایش است که این امر معضلی جدی برای کشور محسوب می شود و باید راهکاری برای جلوگیری از افزایش این تعداد اندیشیده شود.
وی با بیان اینکه خانواده یک مفهوم پویا است، اظهار کرد: باید طرح هایی موثر به منظور مقابله با آسیب های اجتماعی در خانواده به ویژه در ارتباط با زنان طراحی کنیم که همراهی دستگاه ها و ارگان های مختلف اجتماعی در این خصوص یک ضرورت است.
وی اظهار کرد: مقوله زنان و خانواده آن قدر با اهمیت است که کشورهای غربی نیز به این مقوله پرداخته و ارتقای شاخص های تحکیم بنیان خانواده را در دستور کار خود قرار داده اند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: برای رسیدن به الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت باید روی خانواده تمرکز کنیم چرا که خانواده سالم جامعه را در مسیر توسعه پایدار قرار می دهد.
مسعودی فرید تغییرات ساختار جمعیتی، فرآیندهای اجتماعی و فرآیند اقتصادی را سه فرآیند تاثیرگذار بر ساختار خانواده عنوان کرد.
وی اظهار کرد: سیاست های خانواده محور باید به گونه ای باشد که منجر به توانمندسازی خانواده ها در سه بخش سلامت، بهزیستی و آموزش شود.
وی اضافه کرد: اگر خانواده پر از تنش و بدون محبت باشد، کودک مهارتی فرا نمی گیرد و زن و شوهرهای آینده کشور که در چنین محیط پرتنشی تربیت می شوند، دارای کارکرد منفی خواهند بود.
معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور گفت: خانواده ها نقش تربیتی و جامعه پذیری فرزندان را به خوبی انجام می دهند تا واکسیناسیون اجتماعی آینده کشور صورت گیرد.
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این آیین اظهار کرد: دین اسلام نسبت به ازدواج دیدگاه والایی دارد و ازدواج را امری مقدس می داند و تشکیل خانواده و ازدواج از آیات الهی است.
وی افزود: آرامش از آثار اصلی ازدواج است و خداوند زن و شوهر را عامل آرامش یکدیگر قرار داده است.
وی ادامه داد: طلاق و از هم پاشیدن خانواده از منفورترین مباحث در پیش خداست و جدایی زن و شوهر باید در صورت ضرورت باید انجام شود.
علی عیسی زادگان دبیر علمی این همایش نیز گفت: 250 مقاله به نخستین همایش ملی آسیب شناسی طلاق آذربایجان غربی ارسال شده که 178 مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است.
وی افزود: از این تعداد 26 مقاله به صورت سخنرانی و 87 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.
به گزارش ایرنا، این همایش به صورت یکروزه برگزار می شود و عصر امروز با معرفی مقاله های برتر به پایان می رسد.
طلاق یکی از مهمترین معضلات اجتماعی کشورمان است و در حال حاضر به طور متوسط از هر چهار ازدواج یک مورد به طلاق می انجامد.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X