ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خواستار برگزاری رقابت‌های منطقه‌ای سوارکاری به نام پارس هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، صبح امروز اینگمار دی وس رییس فدراسیون جهانی سوارکاری به همراه مسعود خلیلی رییس فدراسیون سوار کاری کشورمان با حضور در کمیته ملی المپیک با کیومرث هاشمی رئیس کمیته دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار کیومرث هاشمی اظهار داشت: بدون تردید حضور شما در راس فدراسیون جهانی می تواند چرخ حرکتی فدراسیون جهانی را پر شتاب تر از گذشته به حرکت در آورد بخصوص که در برنامه ها و شعارهای انتخاباتی خود خدمت به ورزش سوارکاری، توجه به این رشته بعنوان شغل، توجه به بحث آموزش و توسعه این رشته در میان دیگر کشورها را مطرح کرده بودید.

وی ادامه داد: امیدوارم مسئولان فدراسیون جهانی توجه ویژه ای به این رشته در کشور ایران داشته و بتوانند از ظرفیت آن در بخش های مختلف همچون معلولین و یا حرکات اکروباتیک بر روس اسب و آموزش مربیان و ملی پوشان ما کمک کنند به همین دلیل کمیته ملی المپیک این آمادگی را دارد با توجه به رابطه خوبی که با سولیداریتی ioc دارد با همکای این بخش و فدراسیون جهانی، کاری مشترک انجام داده ضمن تامین هزینه دوره های آموزشی،فدراسیون جهانی  هم در تامین مدرسین و دادن مجوز همکاری لازم را با ما داشته باشد.

هاشمی خاطر نشان کرد: امیدواریم فدراسیون جهانی این مجوز را به ما بدهد که بتوانیم لیگ منطقه ای سوارکاری را با حضور کشورهای منطقه با نام پارس برگزار کنیم تا بتوانیم ضمن برگزاری رقابت های جذاب و جذب برخی کشورهای منطقه گام های موثری در جهت رشد سوار کاری کشور خود و کشورهای مجاور برداریم چرا که سوارکاری ایران قدمت دیرینه ای دارد.

همچنین شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک نیز ابراز امیدواری کرد تا مسئولان فدراسیون سوارکاری جهانی ضمن توجه به فدراسیونهایی که علاقه مندی بسیاری برای رشد دارند به فدراسیون سوارکاری ایران نیز با توجه به حمایت های همه جانبه کمیته از آن و آمادگی برای میزبانی دوره های آموزشی حمایتها و توجهات لازم را داشته باشد.

سپس اینگمار رییس فدراسیون جهانی گفت: از اینکه بخوبی برنامه انتخاباتی بنده را مطالعه کرده و بطور کامل از برنامه توسعه فدراسیون سوار کاری جهانی مطلعید شگفت زده شدم و خوشحالم که بخوبی می دانید فدراسیون جهانی چه برنامه هایی برای رشد این رشته در عرصه جهانی دارد و بدون تردید فدراسیون شما نیز با توجه به موارد مطرح شده و حمایت کمیته ملی المپیک ایران جایگاه ویژه ای در این زمینه خواهد داشت.

وی ادامه داد: تا کنون تمام تلاش خود را برای اجرای برنامه های خود به کار برده و از پیشنهادات رییس کمیته ملی المپیک در این زمینه یعنی میزبانی لیگ سوار کاری با حضور کشورهای همسایه با نام پارس استقبال می کنم که البته باید برای اینکار مقدماتی چیده شود وگرنه فدراسیون جهانی در این زمینه نظرش موافق است.

وی خاطر نشان کرد: از نزدیک رقابت های مختلف سوارکاری ایران را دیده و از حضور بانوان ایرانی در این رشته بسیار خوشحال شده و نظرم خیلی مثبت شد باید به این موضوع اشاره کنم که یکی از برنامه های فدراسیون جهانی توجه جوانان به این رشته است و همچنین افزایش حضور کشورهای مختلف در بازی های المپیک، به همین دلیل در نظر داریم تعداد نفرات تیمی در سوارکاری را به 3 نفر و انفرادی را به یک نفر کاهش دهیم که همین امر خود باعث افزایش موفقیت دیگر کشورها در مدال آوری و حضور در بازی های المپیک می شود.

رییس فدراسیون سوارکاری جهان در خاتمه اظهار داشت: از همکاری سولیداریتی کمیته بین المللی المپیک و کمیته ملی المپیک ایران و فدراسیون جهانی استقبال می کنیم و معتقدیم اگر قرار است سوارکاری در ایران رشد یابد باید به مربیان بومی توجه ویژه ای داشته باشید و فدراسیون جهانی نیز در این زمینه نهایت همکاری را خواهد داشت. امیدواریم با این توجهاتی که کمیته ملی المپیک ایران به ورزش سوارکاری دارد ضمن افزایش همکاری فی مابین، شاهد حضور نمایندگان سوارکاری ایران در المپیک توکیو باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده