ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رونمایی از تک نگاشت‌های مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

رونمایی از تک نگاشت‌های مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

ایرنا/ در مراسم پایانی پنجمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و نهمین کنگره پیشگامان پیشرفت که امروز (پنج شنبه) برگزار شد،‌ نخست دبیرعلمی کنفرانس به جمع‌بندی محتوای مقالات ارسالی پرداخت و پیشنهادها و انتقاداتی را که در مقاله‌های کنفرانس در رابطه با پنج حوزه مبانی، آرمان، رسالت ، افق و تدابیر ذکر شده بود ارائه کرد و سپس از فعالان عرصه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تقدیر شد.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام میرمعزی رئیس اندیشکده عدالت و عضو شورای عالی مرکز، همراهی نخبگان را یکی از رمزهای اصلی موفقیت برشمرد و از دبیر علمی این کنفرانس (هادی اکبرزاده) تشکر کرد.
همچنین از محمد‌سعید جبل‌عاملی رئیس اندیشکده آمایش بنیادین وعضو شورای عالی مرکز تقدیر شد.
جبل عاملی در سخنانی گفت: همدلی و همراهی اعضا دلیل اصلی موفقیت این کنفرانس بود و سعی شد به استعدادهای مربوط به نیروی انسانی بپردازیم تا بر مبنای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت موفقیت سایه گستراند.
غلامعلی افروز رئیس اندیشکده خانواده و از چهره های ماندگار عرصه روانشناسی نیز اظهارداشت: خانواده تنها نهاد فطری و بی‌بدیل انسان است و در این راستا باید تلاش کرد تا همه برای خانواده و در مقابل خانواده برای همه باشد.
همچنین رئیس اندیشکده سیاست و عضو شورای راهبردی پژوهشگاه دفاع مقدسدر سخنانی تاکید کرد: پشتکار نیروی علمی و پشتیبانی بی دریغ مرکز و در راس آن‌ رئیس شورای عالی الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت واعظ ‌زاده ، باعث شد در تولید ادبیات الگوی سیاسی و رشد کمی قدم‌ها موثری برداشته شود.
علیرضا صدرا گفت: امروزه الگوگیری سیاسی در حال شکل گیری است و امید واریم این کار ادامه پیدا کند تا بتوان وارد الگوی تفصیلی شد.
رئیس اندیشکده آب محیط زیست،‌امنیت غذایی و منابع طبیعی و استاد دانشگاه تهران نیز در این مراسم بیان کرد: ملموس بودن مشکلات در بخش کشاورزی و محیط زیست فراتر از آن بخش است و همه به عنوان یک مشکل کلی با آن روبرو هستند.
علیرضا عباسعلی زالی با بیان این که مجموعه اندیشکده از نظر تخصص‌ها مجموعه‌ای قوی است، افزود:‌ حضور رئیس و دبیر مرکز که سالهاست ریاست علمی را به عهده دارند و از نظر عاطفی، اجرایی و علمی مورد قبول همه هستند یکی از دلایل موفقیت این مجموعه است.
دبیر اندیشکده فرهنگ و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران نیز با تقدیر از تقدیر از روسای اندیشکده‌ها گفت: تولید الگو فرایندی متاثر از خرد جمعی است اما مشکلات و کاستی‌های الگو را می‌پذیرم و انتقادات را به خود وارد می‌کنم. الگو یک فعالیت جمعی و علمی است که بر این اساس سیاست‌زدگی می‌تواند بلای فعالیت علمی باشد.
شهریار نیازی خاطرنشان کرد:‌ اگر مباحث، متاثر از سیاست و جناح بندی‌های خاص شود بر خلاقیت‌ها اثر گذاشته و استعدادها را کور می‌کند.
در ادامه مراسم اختتامیه از تک نگاشت‌های مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت رونمایی شد.
پنجمین کنفرانس الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت و نهمین کنگره پیشگامان پیشرفت طی دو روز در مرکز همایش های بین المللی کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
در این کنفرانس کارشناسان و صاحب نظران حوزه و دانشگاه در چهار سالن کتابخانه ملی به ارائه مقالات خود پرداختند و پژوهشگران با ارائه نظرات خود در تکمیل این مقالات همکاری کردند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X