ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اتحادیه اروپا تحریم‌های کره شمالی را افزایش داد

اتحادیه اروپا تحریم‌های کره شمالی را افزایش داد

تسنیم/ اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه تحریم‌های اعمال شده علیه کره شمالی به‌دلیل آزمایش‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک را افزایش تشدید کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا با اعلام اینکه آزمایش های هسته ای و موشک بالستیک کره شمالی نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است، تحریمهای وضع شده علیه پیونگ یانگ را افزایش داده است.

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که 18 فرد و یک شرکت را به فهرست سیاه تحریمهای کره شمالی اضافه کرده و اموال و دارایی های آنها را توقیف و ورود آنها به اتحادیه اروپا را ممنوع کرده است.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: افرادی که با این تدابیر محدودکننده روبرو شده اند، اکثرا از مقام های ارشد نظامی هستند که نقش کلیدی در حمایت و ارتقای برنامه های هسته ای و موشک بالستیک کره شمالی دارند.

این بیانیه افزود: شرکتی که به فهرست تحریمها افزوده شده، در توسعه و اجرای عملیاتی برنامه موشک بالستیک و سایر تسلیحات کشتار جمعی کره شمالی دست داشته است.

اتحادیه اروپا تاکنون 66 فرد و 42 شرکت کره شمالی را تحریم کرده است. اسامی افراد و شرکت تحریم شده از سوی اتحادیه اروپا قرار است فردا جمعه منتشر شود.

شورای امنیت در ماه مارس تحریمهای جدیدی را علیه کره شمالی وضع کرده است.

کره شمالی 6 ژانویه چهارمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده و در ماه فوریه نیز یک ماهواره را با استفاده از موشک بالستیک به فضا پرتاب کرده است.

کره شمالی اعلام کرده است که توسعه برنامه موشکی و ارسال ماهواره به فضا حق حاکمیتی این کشور است و این برنامه ها را ادامه خواهد داد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده