ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بحران ریاست جمهوری در لبنان وارد مرحله‌ای جدید می‌شود

بحران ریاست جمهوری در لبنان وارد مرحله‌ای جدید می‌شود

فارس/ محافل لبنانی تاکید می‌کنند، تغییر و تحولات اخیر رخ داده در عرصه سیاسی لبنان موجب شده، بحران ریاست جمهوری در این کشور وارد مرحله‌ای جدید با چالش‌های جدید ‌شود.

تغییر و تحولات اخیر رخ داده در عرصه سیاسی لبنان سناریوهای جدیدی را در زمینه انتخاب رئیس جمهوری مورد توافق گروه‌ها و نیروهای سیاسی این کشور مطرح کرده است.

«الجریده» در این‌باره می‌نویسد: محافل لبنانی در این خصوص به چهار سناریو جدید در پرونده ریاست جمهوری اشاره می‌کنند که عبارتند از:

یک: شانس «فرنجیه» به عنوان گزینه پیشنهادی طرح جریان «المستقبل» به ریاست «سعد الحریری» به سود حزب الله، به دلیل مخالفت جریان مقاومت و گروه‌های وابسته به آن کاملا از بین رفته است، چون حزب الله این طرح را موجب افزایش نفوذ عربستان در لبنان می‌داند.

دو: پیروزی فهرست ائتلافی «عون – القوات (جعجع)» در انتخابات شورای شهر زحله که شکستی دیگر برای جریان المستقبل در این انتخابات رقم زد و موجب شد، مسیحیان لبنان به عنوان نیروی تاثیرگذار جدید وارد عرصه سیاسی شوند، شانس نامزدی فرنجیه در انتخابات ریاست جمهوری آینده را بیش از پیش کاهش داد.

سه: مخالفت 14 مارس با گزینه فرنجیه به این معناست که این جریان پرونده موافقت با گزینه پیشنهادی ریاست جمهوری از سوی جریان 8 مارس را به طور کامل بسته است.

چهار: مهم‌تر از همه آنکه مرحله پیش روی لبنان، مرحله‌ای جدید با چالش‌هایی جدید است که مهمترین چالش مطرح در این مرحله موضوع تحریم‌های مالی حزب الله است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده