بحران ریاست جمهوری در لبنان وارد مرحله‌ای جدید می‌شود

بحران ریاست جمهوری در لبنان وارد مرحله‌ای جدید می‌شود

فارس/ محافل لبنانی تاکید می‌کنند، تغییر و تحولات اخیر رخ داده در عرصه سیاسی لبنان موجب شده، بحران ریاست جمهوری در این کشور وارد مرحله‌ای جدید با چالش‌های جدید ‌شود.

تغییر و تحولات اخیر رخ داده در عرصه سیاسی لبنان سناریوهای جدیدی را در زمینه انتخاب رئیس جمهوری مورد توافق گروه‌ها و نیروهای سیاسی این کشور مطرح کرده است.

«الجریده» در این‌باره می‌نویسد: محافل لبنانی در این خصوص به چهار سناریو جدید در پرونده ریاست جمهوری اشاره می‌کنند که عبارتند از:

یک: شانس «فرنجیه» به عنوان گزینه پیشنهادی طرح جریان «المستقبل» به ریاست «سعد الحریری» به سود حزب الله، به دلیل مخالفت جریان مقاومت و گروه‌های وابسته به آن کاملا از بین رفته است، چون حزب الله این طرح را موجب افزایش نفوذ عربستان در لبنان می‌داند.

دو: پیروزی فهرست ائتلافی «عون – القوات (جعجع)» در انتخابات شورای شهر زحله که شکستی دیگر برای جریان المستقبل در این انتخابات رقم زد و موجب شد، مسیحیان لبنان به عنوان نیروی تاثیرگذار جدید وارد عرصه سیاسی شوند، شانس نامزدی فرنجیه در انتخابات ریاست جمهوری آینده را بیش از پیش کاهش داد.

سه: مخالفت 14 مارس با گزینه فرنجیه به این معناست که این جریان پرونده موافقت با گزینه پیشنهادی ریاست جمهوری از سوی جریان 8 مارس را به طور کامل بسته است.

چهار: مهم‌تر از همه آنکه مرحله پیش روی لبنان، مرحله‌ای جدید با چالش‌هایی جدید است که مهمترین چالش مطرح در این مرحله موضوع تحریم‌های مالی حزب الله است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بحران ریاست جمهوری در لبنان وارد مرحله‌ای جدید می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X